Szezonok

Szezonösszefoglaló

A vereség nélküli tavasz után az ősz kevésbé sikerült, így a második helyen végeztünk.

A csapatot Gantner János edző készítette fel, igen sikeresen, hiszen remek szezon volt az 1953-as. Több új játékos is érkezett: Szilasi L., Szabó B., Pázmándy, Turóczi, Járosi M., Pál és Neubauer I. Voltak távozók is: Bögyös, Herbert J., Horgos, Kiss János, Pluger, Pogács, Rózner Győző, Vajon és Világi.

Vereség nélküli tavasz

Remekül sikerült a tavaszi szezonunk, jól és főleg eredményesen játszottunk. A Székesfehérvári Dózsa elleni mérkőzésen az egész csapat tudása legjavát nyújtotta, nem csak remekül védekeztünk, egyetlen gólt sem kaptunk, és ötletes, szépen kivitelezett támadásokat vezettünk. Az újonc Kuczi duplázni tudott, Bencsik István pedig 40 méterről rúgott védhetetlen bombát. Teljesen megérdemelten nyertünk 4-0 arányban. Néhány fordulóval később a Pusztavámi Bányász ellen ugyan a játékunk nem volt szép és ötletes, de a pusztavámiak játéktudása minden poszton messze alulmaradt a mienkével szemben, így még a kissé színtelen produkciónk sem okozott igazi veszélyt, ekkor is 4-0-ra nyertünk.

A félév egyetlen döntetlenjét a Székesfehérvári Építők ellen játszottuk. Ebben az évben az igazi riválisunk ez a csapat volt, így nem meglepő, hogy a rangadó közel 4000 nézőt csábított ki. Remekül kezdtük a mérkőzést, az első támadást mi vezettük, és szép összjáték végén, Kuczi szemfüles beadását Turóczi a tizenegyes tájékáról a bal felső sarokba bombázta. Majd negyedóra kellett, mire a vendégek magukhoz tértek, ám ekkor átvették az irányítást. A 32. percben szabadrúgáshoz jutottak, a lövés elsőre ugyan lepattant a kapufáról, de Szentes jól helyezkedett és egyenlíteni tudott. (Érdekesség, hogy a találat szerzője később csapatunk egyik erőssége lett.)

A tavaszi szezont végül az első helyen zártuk, a lejátszott 15 mérkőzésből 14-et megnyertünk, és mindössze egyetlen döntetlenünk volt.

Nem sikerült tartanuk az első helyet

Az őszi szezont a Székesfehérvári Honvéd elleni 1-0-s győzelemmel kezdtük. Az eredmény ellenére a játékunk nem volt meggyőző, bár az orkánerejű szél sem segítette a játékosokat.

A harmadik fordulóban az Építők pályáján, vagyis Sóstón játszottunk. Mi kezdtünk jobban, és csak bő 10 perc után zárkóztak fel a hazaiak. A 14. percben a tizenhatoson belüli kezezés miatt bűntetőhöz is jutottak, amit azonban nem tudtak értékesíteni. Ezt követően teljesen kiegyenlített küzdelem folyt, ám a 20. percben egy szép támadásból az Építők megszerezték a vezető gólt. Ez kissé ugyan megzavarta a játékunkat, csapkodóan, idegesen futballoztunk, de még szünet előtt sikerült válaszolnunk a találatra. A második játékrészben azonban már nem tudtuk tartani a lépést: az 50. percben újabb gólt kaptunk. Végül 4-1-es vereséget szenvedtünk.

A következő fordulóban 5-0-ra győztünk a Sztálinvárosi Vasas ellen, majd Ercsiben 2-1-re kikaptunk, és az Építők mögé, a tabella második helyére csúsztunk. A szezon további részében voltak ugyan fölényes győzelmeink, például a Kincsesi Bányász elleni 9-0, vagy a Pusztaszabolcs elleni 10-0, de érthetetlen botlások is becsúsztak. Ikszeltünk a Lokomotívval, és 3-2-re veszítettünk a Motorjavító ellen, így nem tudtunk visszakapaszkodni a tabella élére. Az 1953-as szezont végül a 2. helyen zártuk 50 ponttal, 24 győzelemmel 2-2 döntetlennel és vereséggel.

Tabellák

Tabellák - 28. forduló
    P M GY D V R-K GK Európai kupahely
1 Székesfehérvári Építők SK 51 28 24 3 1 140-22 118 Bajnokok Ligája
2 Székesfehérvári Vadásztölténygyári Vasas SK 50 28 24 2 2 93-12 81 Bajnokok Ligája
3 Székesfehérvári Lokomotív SK 41 28 18 5 5 63-27 36 Bajnokok Ligája
4 Ercsi Kinizsi SK 38 28 18 2 8 64-37 27 Bajnokok Ligája
5 Székesfehérvári Honvéd SK 34 28 14 6 8 69-36 33 Bajnokok Ligája
6 Székesfehérvári Motorjavító Vasas SK 34 28 14 6 8 68-50 18 Bajnokok Ligája
7 Bicskei Vasas SK 29 28 11 7 10 55-71 -16 Bajnokok Ligája
8 Székesfehérvári Dózsa SK 26 27 11 4 12 57-57 0 Bajnokok Ligája
9 Pusztavámi Bányász SK 25 28 10 5 13 41-47 -6 Bajnokok Ligája
10 Sztálinvárosi Vasas SK 19 28 8 3 17 36-61 -25 Bajnokok Ligája