A szezonban nagy riválisunk, a Motorjavító kétszer is legyőzött minket, így meg kellett elégednünk a második hellyel.

Az 1955-ös Megyebajnokságban a csapatot Varga Miklós edző irányította, akire akkori játékosa és a klub későbbi elnöke, Bencsik István így emlékezett: „A legnagyobb tisztelettel lehet csak róla beszélni, mint emberről, és mint labdarúgóról, edzőről is.”

A csapathoz ebben a szezonban is igazoltunk új játékosokat, köztük olyanokat is, akik később meghatározó emberek lettek, mint például Bognár Ferenc vagy Szőke Miklós, de ekkor érkezett Horváth Károly, Brunner György, Háden Ferenc, Kulin Gy., Kastori T., Farkas T., Molnár L., Kostori. A szezonban már nem voltak a csapat tagjai Kuczi, Járosi M., László J., Nagy J.

Gólgazdag, eredményes tavasz

Március 6-án vette kezdetét az 1955-ös szezon, az első fordulóban a Kincsesi Szikrát fogadtuk a még havas, síkos pályán, és Galgózci II, Bogáti, valamint Galgóczi I góljaival 3-1-re győztünk. A folytatás is jól sikerült, gyűjtöttük a pontokat, nem ritkán nagyarányú győzelmeket aratva. Többek között 6-2-re győztük le a Pusztavámi Bányászt és a Sárosdi Traktort is, illetve 5-0-ra a Fehérvári Dózsát, ráadásul úgy, hogy a mérkőzés összes találatát a remek napot kifogó Bogáti egymaga szerezte.

Ebben az évben adták át a Berényi úti új füves pályát, amit április 6-án a Várpalotai Bányász elleni mérkőzésen avattunk fel. Az összecsapás a mi győzelmünkkel zárult, 4-3-ra nyertünk.

A legtöbb gólt ezen a tavaszon a Fehérvári Törekvésnek rúgtuk. Bár az első találatot a 17. percben a vendégcsapat szerezte, alig 3 perc múlva Galgóczi II góljával egyenlítettünk, és átvettük az irányítást. Bogáti a 35., a 40., majd a 43. percben is betalált, az első félidő utolsó gólját pedig Háden fejelte a Törekvés kapujába, így már 5-1-re vezettünk. A szünet utáni első percekben még tartott a lendület, majd amikor Galgóczi II megszerezte a 6. találatunkat is, kissé leeresztettünk. A győzelmünk ugyan egyetlen percig sem forgott veszélyben, de a hajrában kaptunk négy gólt, amire csak kétszer tudunk válaszolni, így a végeredmény 8-5 lett.

A félév rangadójára, a Motorjavító elleni összecsapásra az utolsó előtti fordulóban került sor. A majd 4000 nézőt vonzó meccset rosszul kezdtük, már az első percekben veszélyben forgott a kapunk, aztán szépen lassan magunkhoz tértünk, átvettük az irányítást, és az első negyedóráig először egy szögletből, majd Galgóczi II teljesen tiszta helyzetéből is betalálhattunk volna. Az elmulasztott lehetőségek megbosszulták magukat, kontrából a Motorjavító megszerezte a vezetést, és a félidő végégig még kétszer voltak eredményesek. A folytatásban ugyan folyamatos nyomás alatt tartottuk az ellenfél kapuját, ám mindössze egy szépítő gólra futotta. Három perccel a befejezés előtt, a kaputól 30 méterre szabadrúgáshoz jutottunk. Német hatalmas lövése a kapufáról egyenesen Bogáti elé pattant, aki nyolc méterről laposan a jobb alsóba lőtt, így a végeredmény 3-1 lett.

Ősszel is kitartott a jó forma

Az őszi szezon nyitófordulójában magabiztos, 4-0-s győzelmet arattunk a Fehérvári Építők ellen; a találatok közül kettőt Galgóczi II, egyet-egyet pedig Bogáti és Kisteleki szerzett. Gólgazdag mérkőzésből ebben a félévben sem volt hiány, 10-0-ra győztük le a Martonvásári Traktor és a Pusztaszabolcsi Törekvés csapatát, 8-1-re pedig a Polgárdi Honvédot.

Nagy riválisunk, a Motorjavító ezúttal is kifogott rajtunk. Már a kezdő sípszót követően letámadtak minket, és az 5. percben megszerezték a vezető gólt. Az első negyedóra után a kezdeti Motor-fölény némileg gyengült, és több bíztató támadást is vezettünk, de az első félidőben csak a hazaiak voltak eredményesek, és még egy találattal, 2-0-ra növelték előnyüket. A második félidőben a Motorjavító kényelmesebbé vált, mi pedig kezdeményezőbbé. A szépítő gólunkat végül az 59. percben szereztük meg. Galgóczi II-őt buktatták a tizenhatoson belül, bár lövése így is betalált, a bíró befújta a szabálytalanságot. A bűntetőt Bogáti magabiztosan értékesítette. A 66. percben ugyancsak Bogáti beadását a rosszul tömörülő védők között Nardai szemfülesen belőtte, így kiegyenlítettünk. Újra nyílttá vált a mérkőzés, mindkét csapat folyamatosan támadott, de amíg a mi próbálkozásaink sikertelenek voltak, addig egy szerencsétlen kirúgásból a Motorjavító tíz perccel a meccs lefújása előtt gólt szerzett, a végeredmény 3-2 lett.

Az 1955-ös szezont a Motorjavító mögött a 2. helyen zártuk. A lejátszott 30 mérkőzés alatt 49 pontot szereztünk, volt 24 győzelmünk, 1 döntetlenünk és 5 vereségünk.

Tabellák

Tabellák - 30. forduló
    P M GY D V R-K GK Európai kupahely
1 Székesfehérvári Motorjavító Vasas SK 54 30 25 4 1 123-35 88 Bajnokok Ligája
2 Székesfehérvári Vadásztölténygyári Vasas SK 49 30 24 1 5 135-40 95 Bajnokok Ligája
3 Székesfehérvári Honvéd SK 40 30 18 5 7 89-27 62 Bajnokok Ligája
4 Kincsesbányai Szikra 37 30 17 3 10 82-66 16 Bajnokok Ligája
5 Adonyi Bástya 34 30 14 6 10 66-62 4 Bajnokok Ligája
6 Martonvásári Traktor 33 30 13 7 10 56-60 -4 Bajnokok Ligája
7 Székesfehérvári Törekvés 32 30 13 6 11 66-61 5 Bajnokok Ligája
8 Székesfehérvári Bástya 30 30 12 6 12 69-63 6 Bajnokok Ligája
9 Polgárdi Honvéd 29 30 11 7 12 60-71 -11 Bajnokok Ligája
10 Ercsi Kinizsi SK 29 30 10 9 11 58-59 -1 Bajnokok Ligája