Szezonok

Szezonösszefoglaló

Nagy reményekkel vágtunk neki második NB II-es szezonunknak, ám ezúttal nem sikerült megismételni a jó eredményt, a 8. helyen zártunk.

Nyáron változás állt be a kispadon, a vezetőedző kalandos körülmények között Gábor Sándor lett. Az addigi tréner, Turai András ugyanis elvállalta az NB I-es Salgótarjáni BTC kispadját (ideiglenesen Galántai ugrott be a helyére), míg utódja, Keszthelyi Vilmos előbb elfogadta az állást, ám három hét alatt hivatali elfoglaltságára hivatkozva távozott, így került pozícióba a Keszthelyi mögé eredetileg másodedzőnek szerződtetett Gábor. Szaktanácsadója nem kisebb legenda, mint a stoplist nem sokkal előtte szögre akasztó Hidegkuti Nándor lett.

A csapat is átalakult, érkezett a hátvéd sorba Horváth II Lajos és Bozsoki, illetve leigazoltuk a kapus Tímár Mihályt, a csatár Lehelt és középpályára Hujbert, valamint Terebesit - többségük elsősorban annak köszönhetően érkeztek a Vasashoz, hogy a Petőfi feloszlott és így szabadon igazolhatóakká váltak. Távozott Molnár L., Csekő, Briglesz János, Olasz F., valamint befejezte az aktív labdarúgó pályafutását két korábbi meghatározó játékos is: Bencsik István, aki a labdarúgó szakosztály vezetője lett, illetve Galántai Imre, aki a továbbiakban, mint szakosztály vezetőségi tag folytatta a munkát a klubnál.

Nyári Totó Kupával melegítettünk

Még a bajnokság kezdete előtt részt vettünk a Nyári Totó Kupán. Az „A” csoportba kerültünk az Oroszlánnyal, a Budapesti Petőfivel, a Váccal, a Dél-budai Spartacussal, a Lombikkal, a VKSE-vel és a Budapest Előrével. A hetente lejátszott fordulók során a következő eredmények születtek:
- Székesfehérvári Vasas – Dél-budai Spartacus 0-0
- Budapest Előre – Székesfehérvári Vasas 2-3 (Kisteleki, Udvardi, +öngól)
- Székesfehérvári Vasas – Lombik 4-1 (Kiss 2, Kisteleki, Ispaics)
- Székesfehérvári Vasas – Budapesti VKSE 0-1
- Székesfehérvári Vasas – Budapesti Petőfi 5-0 (Kisteleki 2, Németh, Ispaics, Kiss)
- Váci Petőfi – Székesfehérvári Vasas 2-1 (Horváth)
- Székesfehérvári Vasas – Oroszlányi Bányász 0-1

A kupa-küzdelmeket végül az 5. helyen zártuk 7 ponttal.

A vártnál gyengébb ősz

Hatalmas lendülettel kezdtük a szezont, de néhány bíztató döntetlen kívül többre nem futotta az első fordulókban. Az első őszi mérkőzésen 2-2-es döntetlent játszottunk a nálunk sokkal nagyobb játékerőt képviselő Pécsi VSK ellen, ezt követően 1-0-ra kikaptunk a Mosonmagyaróvári TE otthonában, majd ismét három döntetlen következett, 1-1-et játszottunk a Szállítókkal és a Sztálinvárosi Vasassal, illetve 0-0-át a Zalaegerszegi TE-vel. A Kaposvári Kinizsi ellen sok hibával, kimondottan rossz játékkal kaptunk ki 1-0-ra, és érezhetően mélypontra jutott a csapat. Ekkora már a tabella alsó harmadába, a 13. helyre csúsztunk le, ami nagyon messze elmaradt a várakozásoktól.

A 7. fordulóban a Budafok ellen végre megszületett az első győzelmünk, ám az ismétlésre a 13. fordulóig kellett várni; a Dél-budai Spartacus ellen - bár az első gólunkat a partjelző jelzése ellenére, a bíró les miatt érvénytelenítette - szűk negyedórával a meccs lefújása előtt szereztünk érvényes gólt, így 1-0-ra nyertünk.

Az őszi szezont a Csepel Autó elleni győztes mérkőzéssel zártuk, sáros, nehéz talajon 2-1-re vertük meg a fővárosiakat.

Végül az őszt a nem túl előkelő 11. helyen zártuk. Volt 15 pontunk, 3 győzelmünk, 9 döntetlenünk és 3 vereségünk.

Tavasszal sikerült előrelépnünk

A téli pihenés során némileg a szakmai stáb is átalakult. Ekkor került a klubhoz az edzői képzését frissen elvégző Csiszár István, azaz Guszti bácsi, aki 1981-es haláláig folyamatosan szolgálta a klubot különböző minőségekben, 1959-től utánpótlásedzőként. Gantner János az ifjúságiakkal foglalkozott ezt követően, Gábor Sándor pedig maradt az első csapat élén.

Szinte újjászületett a csapat - hozzánk nyert besorolást a feloszlott Petőfitől Kovács Emil, Fister Ferenc, Bobory Béla, Kovács László, Poór Károly, Szabó László, Balázs Győző, Rábai Gyula, Szeles István, Dunai Miklós, Végh Gusztáv - és a tavaszi félévben sokkal jobban teljesítettünk.

Remek mérkőzésen 2-1-es győzelmet arattunk a Váci Petőfi ellen, és igazi meglepetést okoztunk a listavezető Komlói Bányász elleni is, akik ősszel még 5-0-ra legyőztek minket. Már az első percektől letámadtuk, és ezzel alaposan megleptük a Komlót, a 13. percben aztán egy rosszul sikerült felszabadítást követően Lehelhez került a labda, aki 20 méterről, kapásból kapura rúgta azt. A vendégek hálóőre először jobbra mozdult, majd visszafordulás közben megcsúszott, így a labda akadálytalanul vágódott a hálóba. A 49. percében Szentes révén dupláztunk, és az ellenfél csak szépíteni tudott, így végül 2-1-re nyertünk.

A legnagyobb arányú győzelmet, 5-0-át az Oroszlányi Bányász ellen arattuk. Bár a mezőnyben gyakorlatilag egyenrangú félként küzdött a két csapat, az oroszlányiak védősora igen gyenge napot fogott ki. A gólokat Horváth II, Szentes, Horváth I, Szőke (2) szerezték.

A tavaszi jó teljesítménynek köszönhetően végül 3 pozíciót javítva, a 8. helyen végeztünk. A mérlegünk 29 pont, 9 győzelem, 11 döntetlen és 10 vereség volt.