Szezonok

Szezonösszefoglaló

A magyar csapatok közül ismét a Vidi maradt talpon legtovább az Európa Ligában. A bajnokságban ritkán látható izgalmak közepette csúszott ki a kezünk közül az aranyérem.

Az új szezonnak új vezetőedzővel futott neki a Vidi. Horváth Ferenc távozott kispadunkról, az irányítást pedig a korábbi Manchester United-játékos, majd a Legia Warszawát EL-csoportkörbe vezető Henning Berg vette át. A teljes idény során a Pancho Arénában játszottuk a hazai mérkőzéseinket.

Válogatott labdarúgók sorát igazoltuk

A norvég szakember mellett játékosok is érkeztek a csapathoz. A friss Eb-résztvevő Fiola Attila mellett a DVSC két válogatott játékosa, Varga József és Bódi Ádám, valamint Barczi Dávid, Danko Lazovics, Anel Hadzic és Marko Scsepovics csatlakoztak a nyár folyamán a kerethez.

Természetesen akadtak távozók is. Lang Ádámot az Európa-bajnokságon való szereplést követően szerződtette a francia Dijon, de Dinko Trebotic, Heffler Tibor, Koltai Tamás, Haraszti Zsolt és Tomas Tujvel is máshová tette át a székhelyét, míg Tischler Patrik, valamint Braniszlav Danilovics visszatért anyaegyesületéhez.

Újra a legtovább talpon

Ahogy azt a Videoton FC újkori történelmében megszokhattuk, a szezon újra nemzetközi kupaszerepléssel kezdődött. Az Európa Liga-selejtezők első körében a moldáv Zaria Baltit sorsolták ellenfélül csapatunknak és a moldáv bajnokság előző kiírásának 4. helyezettje a Pancho Arénában elszenvedett 3-0-s vereséget követően hazai pályán csak ráijeszteni tudott a Vidire (2-0).

A második körben a nagyobb falatnak ígérkező szerb FK Csukaricski volt az ellenfél, együttesünk pedig imponáló magabiztossággal vette az akadályt. A hazai odavágó 2-0-s sikere után idegenben egy ideig ugyan vezetett a Csukaricski, de Géresi gólja lezárta az érdemi kérdéseket (1-1). Mivel ebben a körben minden más magyar csapat - a Ferencváros, a Debrecen és az MTK - búcsúzott a küzdelmektől, az is eldőlt, hogy újra mi maradunk talpon legtovább Európában.

Az Európa Liga-menetelésnek aztán kissé fájdalmas módon vetett véget a dán FC Midtjylland. A Pancho Arénában ugyanis több lehetőséget is kihasználatlanul hagytunk, majd egy váratlan találattal győzött a vendégcsapat (0-1). Nem adtuk azonban fel a küzdelmet, mi több: Dániában Kovács István emberhátrányban született, 75. perces góljával hosszabbításra került sor. Bár a Vidi sokáig jól tartotta magát, a 103. minutumban Novák rést talált védelmünkön és továbblőtte a hazaiakat (1-1).

Rosszabb rajt, gyors felzárkózás

Időközben kezdetét vette a bajnokság is. A kettős terhelés miatt kissé nehezen rajtoltunk, de szeptember közepére már egymeccsnyi távolságra zárkóztunk fel az éllovas Vasas mögé. Október 29-én fontos rangadót játszottunk az angyalföldiekkel, a Lazovics hajrában született gyönyörű szabadrúgásgóljával 1-1-re végződő összecsapáson az átépítésre kerülő Illovszky Rudolf Stadiont is elbúcsúztattuk.

Bár a budapesti piros-kékek szinte egész ősszel az élen álltak az OTP Bank Ligában, a téli szünetre csak harmadikként vonulhattak - igaz, az állás elképesztően szoros volt, a Budapest Honvéd, a Vasas, valamint a Vidi is 34 pontot gyűjtött az első 19 fordulóban.

Őszi kiesés a Magyar Kupában

A Magyar Kupától novemberben a legjobb 32 között elbúcsúztunk. A korábbi NB I-es Pécsi MFC 4-0-s, majd a Makó 6-1-es kiejtését követően a későbbi NB III-as bajnok Budafoki MTE 2-1-re legyőzte a legjobbjai nélkül felálló Videoton FC-t.

Kisebb téli átalakítások a keretben

A téli átigazolási időszakban leigazoltuk a horvát válogatott Mirko Maricot a Dinamo Zagrebtől, viszont hosszú idő után távozott bajnokunk, Filipe Oliveira. A súlyos sérülése miatt az őszt teljesen kihagyó Simon Ádám kölcsönbe került, míg Feczesin Róbert Dél-Koreába szerződött.

Két edzőtáborra is sor került. Előbb Dubajban töltöttünk néhány hetet és mérkőztünk többek között a Zenittel (1-1), majd Marbellán készült a csapat, az ellenfelek között pedig a Lokomotiv Moszkva (0-2), valamint az FK Krasznodar (0-0) is ott volt.

Fej-fej mellett a Honvéddel, bajnoki döntőre került sor

Az új naptári év az Újpest 5-1-es kiütésével kezdődött, majd a Fradi elleni döntetlent (0-0) a Honvéd magabiztos legyőzése (3-0) követte és ekkor úgy tűnt, sikerül döntő fölénybe kerülnünk a pontvadászatban. Nem így lett, a kispestiek a 25. fordulót követően újra élre álltak és a vezetés hol a Vidinél, hol náluk volt az idény hátra lévő részében.

A sorsolás pikantériájából kifolyólag az utolsó, 33. fordulóban éppen Budapest Honvéd - Videoton FC összecsapásra került sor az OTP Bank Ligában és ennek a találkozónak a hazaiak futhattak neki egypontos előnnyel. A magyar futball történelmében is szinte egyedülállóan ritka "bajnoki döntő" viszont nem nekünk sikerült jobban, Eppel 60. perces gólja (1-0) pedig az ezüstérmet jelentette számunkra. A tavasszal az utolsó fordulót leszámítva mindössze a Vasas ellen szenvedtünk vereséget - akkor Murka 93. perces gólja döntött (2-3).