Kezdőcsapat
Vezetőedző
Kezdőcsapat
Összefoglaló
{Kívülállók szemével is jó iramú mérkőzést vívott a Videoton a szlovák ezüstérmes Slovan Bratislava ellen. Az első félidőben a Sebők – Andics, Lipták, Milanovics, Hidvégi – Gosztonyi, Sándor, Farkas, Polonkai – Vujovics, Nikolics tizenegy kezdte a játékot, s mindjárt a 10. percben helyzetet alakított ki, ám Polonkai balra kiadott passzát Vujovics a hosszú mellé lőtte. Ebben a játékrészben további számos lehetőség adódott csapatunk előtt. A 15. percben Gosztonyi szabadrúgását Lipták bólintotta kapura, de gólt szerezhetett volna Sándor és Nikolics is. A Slovan portása azonban minden alkalommal a helyén volt, sőt megfogta Andics hatalmas erővel lőtt, két szabadrúgását is. Mindeközben a másik oldalon, Sebőknek összesen kétszer akadt védeni valója. A gól nélküli félidő után dr. Mezey György három helyen változtatott: Andics átment a védelem baloldalára Hidvégi helyére, a jobboldalon Lázár folytatta a játékot. Ugyanakkor Polonkai helyét Szakály vette át, míg Vujovics helyett Alves érkezett. Az 55. percben Nikolics vette be fejjel a szlovák kaput, ám a játékvezető les miatt nem adta meg a találatot. Ezt követően aztán beszorultunk a saját kapunk elé, a Slovan átvette az irányítást, s helyzetet helyzetre halmozott. Mezey György újabb cseréket hajtott végre, Gosztonyit Ponczók, míg Nikolicsot Sitku váltotta. A szlovák nyomás nem csökkent, s a sorozatos rohamozásnak a 66. percben gól lett az eredménye: Slovak fejelte a labdát Sebők mellett a hálóba. A gól után kiegyenlítetté vált a játék, a 70. percben Alves indult meg a félpályáról, s ívelte a labdát a kapu elé, ám az érkező Sándor a baloldali kapufa mellé lőtt. Az utolsó tíz percre Baracskai is lehetőséget kapott, Sándort váltotta a pályán. A mérkőzés záró eseményét Andics újabb távoli szabadrúgása jelentette, ám a lövés ezúttal Baracskain megpattanva változtatott irányt, s tévesztett kaput. Így maradt a végeredmény, Videoton – Slovan Bratislava 0-1.}

Több információd vagy emléked van? Küldd el nekünk az [email protected] címre!