Horváth Gábor 64'
Végeredmény 1-2 Kecskeméti TE-Ereco
Menyhárt Attila 13' Csordás Csaba 49'
Összefoglaló
{Továbbra sem megy a tavasz meglepetéscsapatának: a Fehérvár hazai pályán szenvedett vereséget a Kecskeméttől, amely 2-1-re nyert a Sóstói-stadionban, megszerezve első győzelmét történelme során az élvonalban. Érdekesség, hogy a Kecskemétből megint kiállítottak egy játékost, ám ezt ezúttal elbírták a lila-fehérek.
Tapogatózó játékkal kezdték a meccset a csapatok, idővel a Vidi került meddő mezőnyfölénybe. Farkas Balázs elhibázott lövése után váratlanul vezetést szerzett a vendégcsapat: a 13. percben Montvai tökéletes passzát közelről értékesítette Menyhárt, aki a nagyot hibázó Sebők lábai között lőtt a kapuba (0-1). Többet támadott a Fehérvár, de nem volt meg a kellő átütőerő a Disztl-csapat játékában, a legnagyobb hazai lehetőség az első félidőben egy távoli Dvéri-bomba volt, amit Mitrovics hárított.

Egygólos vendégelőnnyel fordultak a csapatok, ám ebből szinte azonnal kettő lett, miután Csordás egy szép egyéni akció után magabiztosan talált a hálóba (0-2).
Érett a hatalmas meglepetés, ám a Vidi szűk félórával a vége előtt visszahozta a reményt: Horváth Gábor mesterien lőtt 23 méterről a kapuba egy szabadrúgás után (1-2). Tovább nőttek a hazaiak esélyei, hiszen a 65. percben tíz főre fogyatkozott a Kecskemét, amely megkapta menetrendszerinti piros lapját, ezúttal Yannick mehetett idő előtt zuhanyozni.
Ezután szinte felbillent a pálya, nagy erőket mozgósított a Fehérvár, és tíz perccel a vége előtt kétszer is egyenlíthetett volna: előbb Dvéri közeli fejesét védte nagy bravúrral a vendégkapus, majd Mitrovics Horváth kísérletét is hárította. Mint utóbb kiderült, bravúrjai győzelmet értek a Kecskemétnek, amelynek 2-1-es sikere az első NB I-es győzelmét is jelentette az idén újonc liláknak.}

Több információd vagy emléked van? Küldd el nekünk az [email protected] címre!