Szezonok

Összefoglaló
{Szerdán megkezdődtek a küzdelmek a labdarúgó Magyar Kupa országos főtábláján. Az első körben az FC Fehérvár II csapata 4-0-ra győzött Balatonfüreden. Amint arról korábban már beszámoltunk, a Magyar Kupa felettébb sajátos versenykiírása miatt az NB III-as csapat jogán a felcsúti Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémián pallérozódó U19-es gárda lépett pályára a kupameccsen – kiegészülve a korosztályba tartozó, de a felnőtt, NB I-es kerettel készülő Halasival, Bencze Zsolttal és Lelkes Péterrel. A fiataloknak annak ellenére sem okozott gondot az egykor szebb napokat látott Balatonfüred legyőzése, hogy a hazaiak „elfelejtették” levágni a füvet, feltűnően nagy fűben játszottak a csapatok. A vendégek már az első félidőben is uralták a játékot, de a támadások befejezése ekkor még nem hozott gólt. A szünet után meglódult a csapat, a 47 percben egy szöglet után Vaszicsku közelről lőtt a hálóba, 0-1. Csak 8 perc kellett az újabb találathoz, akkor Varga 22 méteres szabadrúgása után landolt a labda a kapuban, 0-2. A 60. percben Lelkes lódult meg, s a kapust is elfektetve volt eredményes, ezzel már 0-3. A végeredményt a 88. percben Vaszicsku állította be, miután 4 méterről fejelt a kapuba, 0-4. A mérkőzés vesztesége Kovács Tamás kiállítása, a felkészülési meccseket Disztl Lászlónál is bemutatkozó fiatal középpályás a következő fordulóban nem léphet majd pályára.}

Több információd vagy emléked van? Küldd el nekünk az [email protected] címre!