Sitku Illés 7' Jusuf Dajic 24' Sitku Illés 33' Farkas Balázs 60' Mario Bozic 76'
Végeredmény 5-2 Vasas SC
Rebryk Denys 29' Lázok János 83'
Összefoglaló
{Nem lehetett más célja az FC Fehérvárnak a labdarúgó NB1 negyedik fordulójában, minthogy három nyeretlen találkozó után végre megszerezze első győzelmét az idei pontvadászatban. Az eddig pozitív mutatóval rendelkező Vasas ellen már pályára léphetett az átigazolási stop feloldása után leszerződtetett Sitku Illés, aki főszerepet vállalt a Sóstói Stadionban.
A felszabadultan játszó fehérváriak öt gólt hintettek az angyalföldi csapat hálójába, megszerezve első győztes pontjaikat a 2007-2008-as bajnoki kiírásban. A hazaiak szurkolótábora – a tulajdonosi csatározások elleni tiltakozásuk jeleként – üresen hagyták megszokott szektorukat, mégis hamar zúgott a taps a stadionban.

A féléves törökországi kitérő után visszatérő Sitku Illésnek mindössze 5 percre és 50 másodpercre volt szüksége, hogy ismét betaláljon a Vidi színeiben. A bal oldalon Dajic fordult le őrzőjéről, majd a 16-oson belülre érve középre passzolt, ahol Sitkunak már csak az üresen hagyott kapuba kellett passzolnia a labdát, (1-0). A vezető találat jó alaphangot adott a mérkőzésnek, mert jó iramot játszottak a csapatok. A fehérváriak kellemes meglepetést okoztak támadószellemű, agresszív futballjukkal. A 13. percben Nagy Dániel és Farkas Balázs veszélyeztettek, majd a 21. percben Dajic alapvonalról küldött fejesét védte Németh Gábor. Három perccel később már tehetetlen volt a Vasas kapusa. Horváth Gábor saját térfeléről fejelte messze előre a labdát, amit Sitku szelídített meg, majd a támadó remek ütemben ugratta ki csatártársát. Jusuf Dajic zavartalanul roboghatott a kapu felé, megvárta míg kimozdul a kapus, és szép mozdulattal elcsavarta mellette a labdát, (2-0).
A Vasas játékosai szinte el sem jutottak a hazaiak kapujáig, egészen a 29. percig, amikor erősen lesgyanús helyzetben Denis Rebryk szépített a leálló fehérvári védelem láttára (2-1).
Sokáig nem szövögethettek egyenlítést remélő álmokat a vendégek, mert a 31. percben Kovács a tizenhatoson belül buktatta Dajicot, a Vasas védőjét rögtön kiállította Solymosi bíró, a megítélt büntetőt pedig Sitku Illés biztos lábbal értékesítette, (3-1.) A folytatásban a Vidi irányított, de az emberelőnyt az első félidőben még nem sikerült akciógóllal is nyomatékosítani, Sitku elől mentettek a védők, majd Farkas távoli lövése tévesztett célt, a félidő hajrájában pedig Dajic fejelt a kapu fölé.

Fordulás után szabadrúgásból veszélyeztetett a Vasas, majd ígéretes helyzetben nagy elől mentett Balog Zsolt. Az 54. percben Marijan Vlak pályára küldte Vayer Gábort, aki három perccel később remek szólót vezetett, azonban egyéni akciója végén Németh kapus leszedte lábáról a labdát. A 60. percben a jobb oldalon futott a Vidi veszélyes akciója: Simek után Vayer lábán volt a labda, a középpályás a második hullámban érkező Farkas Balázsnak készítette le a labdát, aki 20 méterről kilőtte a bal alsó sarkot, (4-1).
Biztos vezetése tudatában a fehérváriak kissé magukra engedték az angyalföldieket, aminek eredményeként Kincses két próbálkozásánál is Sebőknek kellett bravúrral védenie. A 64. percben Vayer növelhette volna az előnyt, de Farkas beadásáról öt méterre a kaputól lekésett. Ezután két újabb Vasas-helyzet következett, majd az elpuskázott lehetőségeket a 75. percben büntették a fehérváriak. Előbb Dvéri szögletét követően Bozic fejesét még védte a vendég-portás, majd egy perccel később Dvéri és Dajic összjátékát követően ismét Mario Bozic elé került a labda, s a boszniai szerb futballista 12 méterről lőtt a hálóba, (5-1).
Már-már úgy tűnt kiütéses győzelmet arat az FC Fehérvár, azonban a mérkőzés hajrája a Vasas együtteséé volt. A 80. percben Lázok fejelt a kapu mellé, majd négy minutummal később Kocsis cibálta meg B. Tóth nadrágját a büntetőterületen belül, a tizenegyest pedig Lázok János vágta a kapu jobb oldalába (5-2).
Az utolsó percekben Dajic lövését hárította Németh Gábor, megmentve a fővárosi piros-kékeket a megalázó vereségtől.
Az FC Fehérvár 5-2-es győzelmével új arcát mutatta, amit remélhetőleg hosszú ideig megőriz.