Szezonok

Összefoglaló
{A Soproni Liga, vagyis a labdarúgó NB1 20. fordulójában a tabella kilencedik helyén álló FC Fehérvár előzésre készült a Nyíregyháza Spartacus elleni bajnokin. A hazai piros-kékek egy esetleges diadallal aktuális ellenfelük elé kerülhettek volna a tabellán. Az izgalmas összecsapáson a fehérváriak hiába szereztek kétgólos előnyt, a végén a szerencse is kellett a győzelmükhöz, s az előrelépéshez.

Az FC Fehérvár kezdett jobban, s mezőnyfölényét már a 16. percben góllal nyomatékosította. Polonkai passzolt Dvéri Zsolthoz, aki egy igazítás után 18 méterről kilőtte a bal alsó sarkot úgy, hogy a labda a kapufáról vágódott a hálóba (1-0). A vezető találat után is a Disztl-csapat irányított, a 24. percben Dajic került helyzetbe, de Illyés a helyén volt, majd az első félóra végén Cornaci szabadrúgása után a Lippai lövése pattant meg, s a labda az oldalhálót rezgette meg. Nem sokkal később Dvéri szabadrúgását követően Koller közeli próbálkozását hárította Illyés-kapus. Még ugyanebben a percben fellélegezhetett a Spari, mert Sitkut a tizenhatoson belül a nyírségi kapus és Perényi együttes erővel buktatták, azonban Berger játékvezető továbbot intett… A játékrész zárásaként az elefántcsontparti Dosso lövését kellett védeni Sebőknek.

Fordulás után rögtön Dajic szerezhetett volna gólt, de egy baloldali beadást követő ötméteres fejesét Illyés bravúrral védte. Ezután a felpörgő Nyíregyháza percei következtek. Farkas hibájából Lippai élt, aki 18 méterről csak néhány centivel tévesztett célt. Néhány másodperccel később Horváth Gábor 28 méterről vette célba a vendégkaput, a szabadrúgás után Illyés a levegőben úszva ütötte szögletre a labdát a jobb felső elől. Az 55. percben megint a fehérvári kapu forgott veszélyben, előbb Lázárnak kellett mentenie Vukadinovic elől, majd a csereként beállt Szilágyi labdája csattant a jobb kapufán. A 64. percben biztosabbá tette előnyét a Fehérvár. Dvéri remekül ívelt a büntetőterületen belülre, ahol Dajic mellel készítette le a labdát Sitku Illésnek, a hazaiak gólvágója pedig átperdítette a lasztit a kivetődő kapus felett, (2-0). A Nyíregyháza ezután sem adta fel. A 72. percben Hegedűs 22 méterről bombázott a fehérvári kapura, Sebők bravúrral védett vetődve. Egy perccel később már tehetetlen volt a fehérvári portás: a nyolcadik nyírségi szögletből beszálló labdát Mboussi csúsztatta meg, Cornaci pedig három méterről a jobb sarokba bombázott, szépített a Spartacus (2-1). Az utolsó percek-beli küzdelem majdnem meghozta gyümölcsét, a 92. minutumban egy szöglet után Szilágyi a kapu torkából, fél méterről bombázta a labdát a ketrec fölé, bebiztosítva ezzel az FC Fehérvár három pontját. A Vidi győzelmével megelőzte a Nyíregyházát a tabellán.