Szezonok

Összefoglaló
{A „Debreceni Napok” második felvonásán nagyot botlott az FC Fehérvár. A labdarúgó Ligakupa nagy döntőjében a DVSC ellen előnyt szerző fehérváriak a Soproni Liga 28. fordulójában Debrecenben vendégeskedtek, s hiába szerezhettek volna előnyt már a találkozó elején, végül összeroppantak, s a Loki háromgólos győzelemmel maradt versenyben a bajnoki címért.

A címvédésre pályázó DVSC-Teva már az első percektől irányított, mégis a sérülések és betegségek hátráltatta és tizedelte FC Fehérvár szerezhetett volna előnyt az első félidőben. A 10. Sitku tört be a tizenhatoson belülre, ahol Komlósi buktatta a megítélt büntetőt a sértett végezhette el, de a tizit Poleksic védte…

Az aktívabb Debrecen az első félidőben nem tudta gólra váltani mezőnyfölényét.
Fordulás után azonban megtört a fehérváriak tartalékos védelme. A 49. percben Huszák 22 méterről lőtt a felső sarokba, (1-0). Alig telt el nyolc perc, s már kettő volt a Loki előnye. Czvitkovics mesteri csavarással értékesített egy szabadrúgást (2-0). A 60. percben nagy veszteség érte a vendégeket, Sebők Zsolt bokája megsérült, cserét kért, így Németh Viktor váltotta a válogatott meghívóval rendelkező kapust. Sebők bokájában sem törés, sem szakadás nincs, a hétfői MR-vizsgálat ad végső diagnózist. A hiába próbálkozó Vidinek a 89. percben Kouemaha adta meg a kegyelemdöfést, (3-0).}

Több információd vagy emléked van? Küldd el nekünk az [email protected] címre!