Kezdőcsapat
Vezetőedző
Kezdőcsapat
Összefoglaló
{Az eddigiekhez képest némileg könnyebb ellenfél várt ma csapatunkra Salzburgban, amely a végelszámolásnál azt is jelentette, hogy nagyarányú győzelmet arattunk a mintegy 500 néző előtt. A lila színben kifutó hazai együttes a régió legjobb U23-as játékosait vonultatta fel. A gólok nagy része az első 45 percben esett, amikor a Sebők – Lázár, Milanovics, Horváth, Andics – Ponczók, Polonkai, Szolnoki, Szakály – Nikolics, Alves összeállításban játszottunk. Már a 3. perc gólt hozott: Nikolics kapusról kipattanó lövését Alves értékesítette. Innentől kezdve futószalagon jöttek a találatok, durván 7-8 percenként született egy újabb gól. Nikolics - aki ezen kívül még egyszer sikeres volt - mellett Alves összesen négyszer köszönt be, ebben egy büntető értékesítése is benne van, a játékrész maradék találata pedig Lázár nevéhez köthető. Mindeközben Sebőknek gyakorlatilag dolga sem akadt, így 7-0-s vezetésnél fordultak a csapatok. A második felvonásban taktikát is váltott dr. Mezey György, ismét a védekezés gyakorlására került a hangsúly, így a termés már nem volt ilyen bő. A cseréket követően Sebők – Margitics, Lipták, Lázár, Hidvégi – Sitku, Ponczók (Baracskai), Djordjic, Gosztonyi – Lencse, Mutumba futott ki a pályára. Az első 10 percben két gól született, a Gosztonyi felvágásáért ítélt büntetőt Siktu varrta be magabiztosan, majd 5 perccel később a lilák megszerezték első és egyben egyetlen találatukat. A mérkőzés utolsó gólját Baracskai jegyezte: Lipták gyönyörű indítását a kijövő kapus mellett, 12 méterről emelte a rövid felső sarokba. Ezzel tehát a Videoton 9-1-re győzött.}

Több információd vagy emléked van? Küldd el nekünk az [email protected] címre!