0Szöglet0
1Sárga lap2
1Kiállítás0
Összefoglaló
{A Videoton nyugodt, higgadt játékkal szerezte meg újabb győzelmét a Ligakupa 4. fordulójában, a Kaposvár ellen. A mérkőzésen ezúttal az első keret tagjai léptek pályára, Szabó Tamással és Olasz Dénessel kiegészülve, akik a kispadon várták a játéklehetőséget. A vezetést a mérkőzés elején, az 5. percben Sitku Illés révén szerezte meg a csapat (1-0), majd alig 3 perccel később ismét ő volt eredményes, ám a partjelző lest intett. A Videoton végigrohamozta az első játékrészt, rengeteg helyzetet dolgozott ki, amit az is jelez, hogy a félidő közepére már tízre nőtt az általunk rúgott szögletek száma. Mindeközben a vendégek a félpályát is alig lépték át, komoly helyzetig tehát el sem jutottak. Második érvényes gólunkat aztán a 36. percben ismét Sitku szerezte: az általa szélre passzolt labdát az alapvonalról Dvéri tette vissza neki, s a csatár biztos lábbal lőtte ki a kapu bal oldalát Horváth László mellett (2-0). Nem sokkal később Nagy Dániel növelte előnyünket: Alison futott fel a bal szélen, majd önzetlenül Nagy elé tálalt, aki nem hibázott (3-0). A második felvonásban tovább folytatódtak a piros-kék rohamok, bár a mérkőzés irama némileg csökkent. Ez talán betudható a félidei cseréknek (Nagy helyett Móri, Lázár helyett Szabó, Elek helyett Lipták érkezett), s a biztosnak mondható előnynek is. A félidő vége felé Olasz Dénes piros lapja borzolta némileg a kedélyeket, amit szándékosságért mutatott fel Farkas Ádám játékvezető a partjelző észrevétele nyomán. A 86. percben Szakály kapott sárga lapos figyelmeztetést a labda sípszó utáni elrúgásáért, majd két perccel később a kaposvári Bőle is begyűjtött egyet, sőt a bíró büntetőt ítélt Móri tizenhatoson belüli lerántásáért. A 11-est Alison értékesítette (4-0). A mérkőzés utolsó percére is jutott gól, a vendégek részéről Jovánczai szépített, s állította be a 4-1-es végeredményt.}

Több információd vagy emléked van? Küldd el nekünk az [email protected] címre!