Szezonok

Szezonösszefoglaló

A bajnokság Felsőházába jutottunk, végül az ötödök helyen zártunk. A Magyar Kupában a negyeddöntőben estünk ki.

A klub vezetősége továbbra is bizalmat szavazott Várhidi Péternek, Karasz János a Siófok korábbi ügyvezetője pedig technikai igazgató lett. A 2001-02-es szezonban az első osztályú bajnokság a Borsodi Liga nevet kapta, és alaposan megváltozott a rendszere is. 33 forduló után két hatos csoportra, Felsőházra és Alsóházra osztották a mezőnyt. A Felsőházban a bajnoki címért, míg az Alsóházban a kiesés elkerüléséért mérkőztek öt fordulón át a csapatok.

Sok játékost igazoltunk, de sokan távoztak is

A hosszú, 38 fordulósra tervezett bajnokság bő keretet igényelt. Csató Sándorral egy évet hosszabbítottak, és a szakmai munkában is számítottak rá. Bekő Balázs az izraeli Hapoel Jerusalemből tért haza. Újpestről érkezett a védő Szlezák Zoltán és Kovács Balázs, valamint a csatár Terjék Lajos. Több támadót is igazoltunk, az Izraeli Maccabi Netanyatól Hamar Istvánt, a Vasastól Komódi Lászlót, Jugoszláviából Predrag Gajicset, a BKV Előrétől Tímár Krisztiánt. Szolnokról érkezett a középpályás Némedi Norbert, valamint kölcsönbe az MTK-tól, a kapus Végh Zoltán, a Dunaferr SE-től a középpályás Pomper Tibor. Az ifi csapattól került fel a középpályás Magasföldi József.

Távozott az Eger FC-hez a kapus Bíró Béla és Homphot Balázs, a Ferencvároshoz a középpályás Zombori Zalán, a Bodajk FC-hez Szalai Csaba és Trampler Kornél, az FC Ajkához Császár Krisztián, a Nyírség-Spartacushoz a csatár Ruszlan Csernijenko, a Csonbuk Hyundaihoz a középpályás Julio Cezar Gouveia Vieira. A csatárok közül Korsós Attila a Wüstenrot Salzburg csapatánál, Németh Tamás a Hévíz FC-nél, Rob Kornél a Ferencvárosnál, Fodor Tibor pedig a Celldömölki VSE-nél folytatta. Kikerült az első keretből a védő Balassa Péter, Gáspár Endre és Lévai András.

Győzelemmel kezdtük a bajnokságot

Az őszi mérkőzéseket a Sopron ellen nyitottuk. A két csapat utolsó összecsapásán a soproniak éppen az ellenünk aratott győzelmüknek köszönhették bennmaradásukat, de ezúttal, Komódi góljával 1-0-ra mi nyertünk. A folytatásban ugyancsak 1-0-ra győztünk a DVSC, majd a Haladás ellen, illetve 2-0-ra kikaptunk a Dunaferrtől. Az Üllői úton szenvedtünk el az ősz legnagyobb vereségét, 4-0-ra kaptunk ki a Ferencvárostól.

Igazi presztízsmeccs várt a Vidire a Megyeri úton. Mindkét csapatban bőven voltak olyanok, akik előtte az ellenfélnél játszottak. A védelmünkkel nem volt probléma, ám egy jól eltalált lövéssel megszerezte a vezetést a vendéglátó együttes, majd duplázott, Pomper Tibor pedig büntetőt hibázott, így a végeredmény 2-0 lett az Újpest javára.

Október végén, a régi vetélytárs Debreceni VSC elleni hazai mérkőzésen remekül teljesített a csapat, három gólt szereztünk. Ezzel a győzelemmel a harmadik helyre ugrottunk, és a következő öt fordulóban, a Fradi is csak 1 ponttal tudott távozni Sóstóról.   

December ötödikére a Sóstói Stadionra mintegy tíz centis hó hullott, de ez nem okozott gondot, hogy az Újpest elleni rangadóra alkalmassá tegyék a pályát. Nagyon mély, és nehéz talajon Hamar és Komódi 2-2 góljának köszönhetően 4-1-re győztünk. A téli szünetet a tabella negyedik helyén várhattuk.

Új tulajdonosok jöttek - stadionbontás

Az önkormányzat továbbra sem változtatott a szándékán, hogy kilencvenkilenc százaléknyi tulajdonrészét értékesítse. A téli pihenő alatt öt gazdasági szervezet vásárolt tulajdonjogot a labdarúgó Kft-ben, a Terszol Szövetkezet, az Opel Szuna, a Roneko, az Albatherm és az AMV Kft. összesen 16 százalékban lettek a klub résztulajdonosai. Így az önkormányzatnak 83, a Videoton Holding Rt.-nek pedig 1 százaléka volt.

A játékosállomány jelentősen változott a télen. Visszatért a román UTA Arad csapatától a nigériai középpályás, Onyeabor Monye, leigazoltunk az Eger FC-től Filó Tamást, az Újpest FC-től Dvéri Zsoltot, a brazíliai Madureira Esporte Clubetól Daniel Linst és a csatár Sorato Aguinaldo Luist, a Győri ETO-tól a védő Vasas Zoltánt.

A középpályás Kovács Attila Tatabányán, Usvat Daniel Siófokon futballozott tovább, a védő Szlezák Zoltán pedig visszatért Újpestre.

Az idénynyitó, Sopron elleni mérkőzésre készülhettek utoljára a játékosok a megszokott környezetben, ugyanis március 4–én elkezdődött a főépület és a főlelátó bontása. A másfél milliárd forintba kerülő beruházás teljes befejezését 2006-ra tervezték. A szép búcsú elmaradt, gól nélküli döntetlent játszottunk. Az első győzelmünkre még öt fordulót kellett várni; a DVSC elleni 0-0-s és a Haladás elleni 2-2-s döntetlen után, kikaptunk 3-1-re a Dunaferr SE-től és 4-1-re a Ferencvárostól.

A Vasas ellen nagy küzdelemben végre győztünk, Dvéri duplájával, valamint Gajics és Tóth Balázs góljaival 4-1-et értünk el. Ezután újabb hullámvölgy következett, de az alapszakasz utolsó mérkőzésén, az Újpest ellen összekaptuk magunkat. Az első félidei gyenge játékot követően, a szünet után egy teljesen más arcát mutató csapat futott ki, és a játékosok olyan produkciót nyújtottak, amely elegendőnek bizonyult a mérkőzés megfordításához, és a 3-2-es győzelemhez. Ezzel a csapat a negyedik helyen végzett, és a rájátszás Felső házába került az MTK, a ZTE, a Ferencváros, a Dunaferr és az Újpest FC társaságában.

Jól kezdtük a rájátszást, és végre túl tudta tenni magát a csapat a Dunaferr „fóbián”, hiszen megyei riválisunktól három vereséget szenvedtünk ebben a szezonban, kettőt a bajnokságban, egyet a kupában. Most azonban Dvéri és Hamar góljaival 2-1-re győztünk. A folytatásban két vereséget könyvelhettünk el, a Fradi és az MTK ellen is 2-1-re kaptunk ki.

Az Újpest elleni mérkőzésen dőlt el, melyik csapat végez a bajnokság ötödik helyén. Ez nem csak presztízskérdés volt, de az ötödik helyezett pénzdíjban is részesült. A csapat már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést, és a szünet után is folytatódott a parádé. Tímár duplájával, valamint Földes és Terjék találataival, illetve Lőw öngóljával 5-0-ra győztünk. Az utolsó fordulóban a ZTE ellen is nyerni tudtunk, Dvérinek és Danielnek köszönhetően 2-1-re. A bajnokságot a Felsőház 5. helyén zártuk.

Magyar Kupa küzdelmek – ezúttal a negyeddöntőig jutottunk

A legjobb 32 közé jutásért a Váci VLSE-t győztük le 4-0-ra, majd a legjobb 16 közé a jutásért a Szolnoki MÁV csapatával mérkőztünk, és Gajics, Komódi, valamint Terjék találataival 3-0-ra nyertünk. A nyolcaddöntőben, hosszabbításban győztük le 2-1-re a Debreceni VSC-t.

Negyeddöntőben a Dunaferr SE elleni vereséggel búcsúztunk. Hatvanöt percig kimondottan jól futballoztunk, de egyetlen helyzetünket sem tudtuk gólra váltani, és végül 2-0-ra kikaptunk.

(Fotó: vbke.hu)

Tabellák

Tabellák
    P M GY D V R-K GK
1 Zalahús Zalaegerszegi TE 71 38 21 8 9 76-47 29
2 Ferencvárosi TC 69 38 21 6 11 66-39 27
3 MTK Hungária FC 67 38 21 4 13 62-47 15
4 Dunaferr SE 59 38 17 8 13 71-47 24
5 Videoton FCF 55 38 15 10 13 56-53 3
6 Újpest FC 50 38 14 8 16 65-69 -4
7 Kispest-Honvéd FC 47 38 12 11 15 51-70 -19
8 Netforum-DVSC 44 38 9 17 12 47-53 -6
9 Matáv SC Sopron 44 38 10 14 14 54-60 -6
10 Győri ETO FC 44 38 10 14 14 51-64 -13
11 s.Oliver-Haladás 40 38 9 13 16 48-71 -23
12 Vasas SC 32 38 7 11 20 51-78 -27
Összetett góllövő lista
28 Tököli Attila (Dunaferr SE)
20 Kenesei Krisztián (Zalahús Zalaegerszegi TE)
18 Illés Béla (MTK Hungária FC)
17 Tóth Mihály (Matáv SC Sopron)
16 Egressy Gábor (Zalahús Zalaegerszegi TE), Sasu Marius (Kispest-Honvéd FC), Waltner Róbert (Zalahús Zalaegerszegi TE)
12 Terjék Lajos (Videoton FCF)
7 Komódi László (Videoton FCF)
6 Predrag Gajic (Videoton FCF)
5 Dvéri Zsolt (Videoton FCF)
4 Tímár Krisztián (Videoton FCF)

Menetrend

Több információd vagy emléked van? Küldd el nekünk az [email protected] címre!