Szezonok

Szezonösszefoglaló

A bajnokság Felsőházába jutottunk, végül az ötödök helyen zártunk. A Magyar Kupában a negyeddöntőben estünk ki.

A klub vezetősége továbbra is bizalmat szavazott Várhidi Péternek, Karasz János a Siófok korábbi ügyvezetője pedig technikai igazgató lett. A 2001-02-es szezonban az első osztályú bajnokság a Borsodi Liga nevet kapta, és alaposan megváltozott a rendszere is. 33 forduló után két hatos csoportra, Felsőházra és Alsóházra osztották a mezőnyt. A Felsőházban a bajnoki címért, míg az Alsóházban a kiesés elkerüléséért mérkőztek öt fordulón át a csapatok.

Sok játékost igazoltunk, de sokan távoztak is

A hosszú, 38 fordulósra tervezett bajnokság bő keretet igényelt. Csató Sándorral egy évet hosszabbítottak, és a szakmai munkában is számítottak rá. Bekő Balázs az izraeli Hapoel Jerusalemből tért haza. Újpestről érkezett a védő Szlezák Zoltán és Kovács Balázs, valamint a csatár Terjék Lajos. Több támadót is igazoltunk, az Izraeli Maccabi Netanyatól Hamar Istvánt, a Vasastól Komódi Lászlót, Jugoszláviából Predrag Gajicset, a BKV Előrétől Tímár Krisztiánt. Szolnokról érkezett a középpályás Némedi Norbert, valamint kölcsönbe az MTK-tól, a kapus Végh Zoltán, a Dunaferr SE-től a középpályás Pomper Tibor. Az ifi csapattól került fel a középpályás Magasföldi József.

Távozott az Eger FC-hez a kapus Bíró Béla és Homphot Balázs, a Ferencvároshoz a középpályás Zombori Zalán, a Bodajk FC-hez Szalai Csaba és Trampler Kornél, az FC Ajkához Császár Krisztián, a Nyírség-Spartacushoz a csatár Ruszlan Csernijenko, a Csonbuk Hyundaihoz a középpályás Julio Cezar Gouveia Vieira. A csatárok közül Korsós Attila a Wüstenrot Salzburg csapatánál, Németh Tamás a Hévíz FC-nél, Rob Kornél a Ferencvárosnál, Fodor Tibor pedig a Celldömölki VSE-nél folytatta. Kikerült az első keretből a védő Balassa Péter, Gáspár Endre és Lévai András.

Győzelemmel kezdtük a bajnokságot

Az őszi mérkőzéseket a Sopron ellen nyitottuk. A két csapat utolsó összecsapásán a soproniak éppen az ellenünk aratott győzelmüknek köszönhették bennmaradásukat, de ezúttal, Komódi góljával 1-0-ra mi nyertünk. A folytatásban ugyancsak 1-0-ra győztünk a DVSC, majd a Haladás ellen, illetve 2-0-ra kikaptunk a Dunaferrtől. Az Üllői úton szenvedtünk el az ősz legnagyobb vereségét, 4-0-ra kaptunk ki a Ferencvárostól.

Igazi presztízsmeccs várt a Vidire a Megyeri úton. Mindkét csapatban bőven voltak olyanok, akik előtte az ellenfélnél játszottak. A védelmünkkel nem volt probléma, ám egy jól eltalált lövéssel megszerezte a vezetést a vendéglátó együttes, majd duplázott, Pomper Tibor pedig büntetőt hibázott, így a végeredmény 2-0 lett az Újpest javára.

Október végén, a régi vetélytárs Debreceni VSC elleni hazai mérkőzésen remekül teljesített a csapat, három gólt szereztünk. Ezzel a győzelemmel a harmadik helyre ugrottunk, és a következő öt fordulóban, a Fradi is csak 1 ponttal tudott távozni Sóstóról.

December ötödikére a Sóstói Stadionra mintegy tíz centis hó hullott, de ez nem okozott gondot, hogy az Újpest elleni rangadóra alkalmassá tegyék a pályát. Nagyon mély, és nehéz talajon Hamar és Komódi 2-2 góljának köszönhetően 4-1-re győztünk. A téli szünetet a tabella negyedik helyén várhattuk.

Új tulajdonosok jöttek - stadionbontás

Az önkormányzat továbbra sem változtatott a szándékán, hogy kilencvenkilenc százaléknyi tulajdonrészét értékesítse. A téli pihenő alatt öt gazdasági szervezet vásárolt tulajdonjogot a labdarúgó Kft-ben, a Terszol Szövetkezet, az Opel Szuna, a Roneko, az Albatherm és az AMV Kft. összesen 16 százalékban lettek a klub résztulajdonosai. Így az önkormányzatnak 83, a Videoton Holding Rt.-nek pedig 1 százaléka volt.

A játékosállomány jelentősen változott a télen. Visszatért a román UTA Arad csapatától a nigériai középpályás, Onyeabor Monye, leigazoltunk az Eger FC-től Filó Tamást, az Újpest FC-től Dvéri Zsoltot, a brazíliai Madureira Esporte Clubetól Daniel Linst és a csatár Sorato Aguinaldo Luist, a Győri ETO-tól a védő Vasas Zoltánt.

A középpályás Kovács Attila Tatabányán, Usvat Daniel Siófokon futballozott tovább, a védő Szlezák Zoltán pedig visszatért Újpestre.

Az idénynyitó, Sopron elleni mérkőzésre készülhettek utoljára a játékosok a megszokott környezetben, ugyanis március 4–én elkezdődött a főépület és a főlelátó bontása. A másfél milliárd forintba kerülő beruházás teljes befejezését 2006-ra tervezték. A szép búcsú elmaradt, gól nélküli döntetlent játszottunk. Az első győzelmünkre még öt fordulót kellett várni; a DVSC elleni 0-0-s és a Haladás elleni 2-2-s döntetlen után, kikaptunk 3-1-re a Dunaferr SE-től és 4-1-re a Ferencvárostól.

A Vasas ellen nagy küzdelemben végre győztünk, Dvéri duplájával, valamint Gajics és Tóth Balázs góljaival 4-1-et értünk el. Ezután újabb hullámvölgy következett, de az alapszakasz utolsó mérkőzésén, az Újpest ellen összekaptuk magunkat. Az első félidei gyenge játékot követően, a szünet után egy teljesen más arcát mutató csapat futott ki, és a játékosok olyan produkciót nyújtottak, amely elegendőnek bizonyult a mérkőzés megfordításához, és a 3-2-es győzelemhez. Ezzel a csapat a negyedik helyen végzett, és a rájátszás Felső házába került az MTK, a ZTE, a Ferencváros, a Dunaferr és az Újpest FC társaságában.

Jól kezdtük a rájátszást, és végre túl tudta tenni magát a csapat a Dunaferr „fóbián”, hiszen megyei riválisunktól három vereséget szenvedtünk ebben a szezonban, kettőt a bajnokságban, egyet a kupában. Most azonban Dvéri és Hamar góljaival 2-1-re győztünk. A folytatásban két vereséget könyvelhettünk el, a Fradi és az MTK ellen is 2-1-re kaptunk ki.

Az Újpest elleni mérkőzésen dőlt el, melyik csapat végez a bajnokság ötödik helyén. Ez nem csak presztízskérdés volt, de az ötödik helyezett pénzdíjban is részesült. A csapat már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést, és a szünet után is folytatódott a parádé. Tímár duplájával, valamint Földes és Terjék találataival, illetve Lőw öngóljával 5-0-ra győztünk. Az utolsó fordulóban a ZTE ellen is nyerni tudtunk, Dvérinek és Danielnek köszönhetően 2-1-re. A bajnokságot a Felsőház 5. helyén zártuk.

Magyar Kupa küzdelmek – ezúttal a negyeddöntőig jutottunk

A legjobb 32 közé jutásért a Váci VLSE-t győztük le 4-0-ra, majd a legjobb 16 közé a jutásért a Szolnoki MÁV csapatával mérkőztünk, és Gajics, Komódi, valamint Terjék találataival 3-0-ra nyertünk. A nyolcaddöntőben, hosszabbításban győztük le 2-1-re a Debreceni VSC-t.

Negyeddöntőben a Dunaferr SE elleni vereséggel búcsúztunk. Hatvanöt percig kimondottan jól futballoztunk, de egyetlen helyzetünket sem tudtuk gólra váltani, és végül 2-0-ra kikaptunk.

(Fotó: vbke.hu)