Szezonok

Szezonösszefoglaló

Az MNK-ban a negyeddöntőig jutottunk, a szezon azonban rosszul sikerült. Épphogy elkerülve a kieső zónát, a 14. helyen végeztünk.

Előző szezon végén Kovács Ferenc elköszönt a Videotontól, és Tajti József vette át a csapatot.

A játékoskeret jelentősen átalakult, alapemberek távoztak, de jött az utánpótlás. Sopronból igazoltuk a védő Németh Zoltánt, Ózdról a csatár Kanyok Imrét és a középpályás Máriási Zsoltot, Csepeltől a csatár Kovács Ferencet, illetve a Salgótarján csapatától a csatár Jónás Gyulát. Az ifiből felkerült a védő Molnár Zsolt és a csatár Czuczu András.

A távozók sora valamivel rövidebb volt, de ismét volt köztük kulcsjátékosunk. A Kaposvár csapatához igazolt a középpályás Csrepka Tamás, a Budapest Honvédhoz a védő Csuhay József és a Ferencvároshoz a védő Vaszil Gyula. Visszatért Hatvanba a csatár Gömöri Ottó. Bevonult katonának, így kihagyta az 1986-87-es szezont a csatár Gyenti László, illetve kölcsönben Nyíregyházára került a középpályás Selyem Nándor. Ausztriában, az ASK Wilhelmsburgnál folytatta tovább a csatár Kerekes György.

Intertotó és Siótúr Kupa nyáron

Ebben az évben is elindult a csapat az Intertotó Kupában. Ezúttal az FC Malmö, a Górnik Zabrze és a Rosenborg csapatai voltak az ellenfeleink. Négy győzelemmel és két döntetlennel a csoport második helyén végeztünk.

A nyári felkészülés során részt vettünk még a Siótúr kupán is, ahol a döntőbe jutásért a házigazda Siófokkal játszottunk. Az 1-1-es döntetlent követően, végül 11-esekkel a Balaton-partiak mentek tovább. A harmadik helyért a Rába ETO-val kellett megmérkőznünk, 5-2-re győztünk, így mienk lett a bronz.

Csak a 8. helyig jutottunk ősszel

A bajnokságot vereséggel kezdtük, a Dunaújváros otthonában 2-0-ra kaptunk ki. A folytatásban voltak szép győzelmeink, mint például a Haladás elleni 3-0, ahol Sallói kettőt, Wittmann pedig egyet lőtt, vagy DMVSC elleni 4-2-es eredmény.

Riválisainkkal, az őszi szezon utolsó három fordulójában játszottunk. A Győr otthonában Csucsánszky találatával 1-1-es döntetlent értünk el, majd a Budapest Honvéd ellen itthon 2-0-ra sikerült nyernünk. A gólokat Csucsánszky és Novath lőtte. A téli szünet előtti utolsó fordulóban az Üllői útra utaztunk. Sajnos pontot nem sikerült szereznünk, 1-0-ra kikaptunk a Ferencvárostól.

Az őszt 14 ponttal, 6 győzelemmel, 2 döntetlennel és 7 vereséggel a 8. helyen zártuk.

Katasztrofális tavaszt produkáltunk

A gyenge ősz után a legjobb hír az volt, hogy Szabó József visszatért a görög Iraklísztól.

A tavaszt döntetlennel nyitottuk, 1-1-et játszottunk a Dunaújváros ellen. A folytatás azonban nem sikerült jól, a Debrecentől 4-1-re, a Vasas otthonában pedig 2-0-ra kaptunk ki. Az első győzelemre a 26. fordulóig kellett várni, Szabó József góljával 1-0-ra nyertünk a Pécs ellen, ám a félév során mindösszesen ezt az egy győzelmet tudtuk felmutatni.

Az utolsó négy fordulóban, zsinórban háromszor kaptunk ki, az Újpesti Dózsától 2-1-re, a Rába ETO-tól 3-2-re, majd a vége előtt eggyel 5-0-ra vert meg minket a Budapest Honvéd.

Zárásként a Fradit fogadtuk Sóstón. Már a harmadik percben megszereztük a vezetést. Németh előreívelését Kanyok Sallóinak fejelte, aki ugyancsak fejjel a kaputól 5 méterre álló Szabó felé csúsztatta a labdát, a csatár pedig kíméletlenül a kapu jobb sarkába fejelte azt. Később az is kiderült, Szabó József ezzel a találattal, a 111. vidis, bajnoki góljával búcsúzott az NB I-től. A Ferencváros végül a 77. percben egyenlíteni tudott, így a végeredmény 1-1 lett.

A gyenge tavaszi teljesítményünknek köszönhetően, éppen elkerültük a kieső zónát, 23 ponttal, 7 győzelemmel, 9 döntetlennel és 14 vereséggel a 14. helyen zártunk.

MNK – a negyeddöntőben búcsúztunk

Az 1986-87-es szezonban az elmúlt évek legjobb kupa sorozatát produkáltuk. Az első fordulóban 4-0-ra győztük le a Peremarton csapatát, majd 3-0-ra a Kaposgépet, illetve 1-0-ra a Vácot. A legjobb 16 között a Honvéd csapatát győztük le 1-0-ra.

A negyeddöntőben a Pécsi MSC-t kaptuk. Az első mérkőzésen idegenben 1-0-ra kikaptunk, így a visszavágón elért 1-1-es döntetlen nem volt elég a továbbjutásunkhoz.

(fotó: ismeretlen szerző)