Szezonösszefoglaló

Megnyertük a Megyebajnokságot, ám az osztályozók során kiderült, a feljebb lépéshez még fejlődnie kell a csapatnak.

A szezont Lutz Lajos edzővel kezdtük, akit később Horváth Ferenc váltott a kispadon. Az érkezők között volt Szijjártó, Fekete, Fulmer, illetve kikerült a csapatból Berta B., Kirszt, Noficer, Orbán I., Pál, Pázmándy, és Turóczi.

Remek rajt és folytatás

Remek félszezont produkáltunk, az első mérkőzésünkön fölényesen, 5-0-ra győztük le a Bicskei Vasast, majd 5-2-re a Székesfehérvári Lokomotívot és a Balinkai Bányászt.

A Megyebajnokság rangadójára, vagyis a Fehérvári Motorjavítóval való összecsapásra május elején került sor. A kora tavaszi időben 2500 néző előtt mindkét csapat idegesen kezdett, a 20. percig csak néhány előrevágott labda kínált lehetőséget, amit azonban egyik fél sem tudott értékesíteni. Ezt követően a mieink kezdtek magukra találni, és egyre több támadást vezettek, ami a 35. percben góllá érett. Galgóczi II további két találatával pedig a félidőben már 3-0-ra vezettünk. A második játékrészben aztán felőröltük ellenfelünket, már az első támadásból gólt szereztünk, majd egyből a középkezdés után Bogáti átemelését ismét Szabó továbbította a hálóba. Végül 5-0-ra legyőztük a nagy rivális, Fehérvári Motorjavítót.

A tavaszi szezonban nem szenvedtünk vereséget, dönetetlenünk is csak egy volt, a Fehérvári Mekovál elleni 2-2-re végződő mérkőzés, így a nyári pihenőt a tabella élén kezdtük meg.

Senki sem veszélyeztette a győzelmünket

A nyári szünet után nehezen lendültünk be, és a jóval gyengébb Pusztavámi Bányász, majd a Fehérvári Honvéd ellen is csak egy gól nélküli döntetlent értünk el. A Motorjavító elleni tavaszi, nagyarányú győzelmet sem sikerült megismételnünk. A játék ugyan szép és pörgős volt, de úgy tűnt, a csatársorunk még mindig nem lépett túl a nyári pihenőn, ellenben a Motorjavító támadói rendre sikeresek voltak, így megérdemelten, 5-1-re nyertek.

A folytatásban magunkra találtunk, és egyetlen kivétellel győztesen hagytuk el a pályát. A bajnokság utolsó fordulójában – amikor már biztos volt az első helyünk – a Fehérvári Lokomotív otthonában kikaptunk 1-0-ra. A Megyebajnokságot ennek ellenére megnyertük, 21 győzelemmel, 3 döntetlennel és 2 vereséggel a hátunk mögött, így lehetőséget kaptunk, hogy osztályozó keretében bebizonyítsuk, helyünk van a magasabb osztályban.

Ezúttal nem sikerült

Bár a csapat tapasztalt játékosokból állt, a mérkőzések során kiderült, még több területen fejlődnünk kell ahhoz, hogy helyt tudjunk állni magasabb osztályban. A lejátszott öt mérkőzésből egyet sem sikerült megnyernünk, az egyik legszerencsétlenebbül, 4-1-es vereséggel végződő mérkőzést a Nagymányoki Bányász ellen játszottuk – emlékezett vissza a csapat akkori védője, Galántai Imre.

Az osztályozó mérkőzései:
- Vadásztölténygyári Vasas – Kaposvári Kinizsi 1-1 (Galgóczi II.)
- Vadásztölténygyári Vasas – Nagymányok 1-4 (Bogáti)
- Vadásztölténygyári Vasas – Pécsi Vasas 2-3 (Kuczi, Galgóczi)
- Vadásztölténygyári Vasas – Budapesti Vasas 0-1
- Vadásztölténygyári Vasas – Kábelgyár 2-2 (Kuczi, Nagy)

Tabellák

Tabellák - 26. forduló
    P M GY D V R-K GK Európai kupahely
1 Székesfehérvári Vadásztölténygyári Vasas SK 46 26 22 2 2 96-22 74 Bajnokok Ligája
10 Pusztaszabolcsi Lokomotív SK 17 26 5 7 14 48-76 -28 Bajnokok Ligája
11 Székesfehérvári Könnyűipari Szerszámgépgyár Vasas SK 15 26 5 5 16 28-65 -37 Bajnokok Ligája
12 Sztálinvárosi Vasas SK 14 26 6 2 18 40-83 -43 Bajnokok Ligája
13 Balinkai Bányász SK 13 26 5 3 18 57-88 -31 Bajnokok Ligája
14 Bicskei KSK 0 26 8 1 17 39-76 -37 Bajnokok Ligája
15 Székesfehérvári Honvéd SK II 0 0 0 0 0 0-0 0 Bajnokok Ligája
16 Székesfehérvári Építők SK II 0 0 0 0 0 0-0 0 Bajnokok Ligája