Szezonok

Szezonösszefoglaló

Első NB II-es szezonunk kiemelkedő őszi produkciója után tavasszal ugyan visszacsúsztunk, de a 6. hely egyértelműen bizonyította, van keresnivalónk a magasabb osztályban.

A tavaszi jó teljesítménynek köszönhetően az 1957-58-as szezont már a 19 csapattal felálló NB II-ben kezdtük Turai András vezetőedző irányításával.
Jelentős játékosmozgás nem volt, érkezett a középpályás Szűcs Gusztáv és Csekő T., a védő Károlyi L., illetve befejezte a pályafutását a középpályás Egri T. és Jutasi Róbert.

Szezon előtt Totó Kupa

A bajnokság megkezdése előtt, jó alkalom volt a felkészülésre a Nyári Totó Kupa. Hat csapat vett részt a kupa-küzdelmekben, és igen bíztató volt, hogy a lejátszott hat mérkőzésből hármat megnyertünk, egyszer ikszeltünk és csak két vereségünk volt.

Kiemelkedő teljesítmény az első NB II-es őszön

Nagyszerűen kezdtük a szezont. A Veszprémi Haladás otthonában több száz fehérvári szurkoló bíztatása mellett már a második percben megszereztük a vezetést, és egy kétszer elrontott bűntető ellenére is, 2-1-re megnyertük az első NB II-es mérkőzésünket.

A folytatásban sem vesztettünk a lendületből, a Soproni Vasas ellen – bár egyértelműen nem mi voltunk az esélyesek – igen nagy fölénnyel, 4-1-re győztünk, majd a Kaposvári MTE-t 4-2-re, a Zalaegerszeget pedig 1-0-ra vertük meg. Az első vereséget az 5. fordulóban szenvedtük el, a Szekszárd otthonában kimondottan rossz, indiszponált játékkal 3-1-re kaptunk ki.

Ezt követően nem sok reménnyel utaztunk a nálunk jóval rutinosabb Dél-budai Spartacus otthonába. A csapattal tartó majd 300 szurkolót azonban kellemes meglepetés érte. A játék kemény volt, a fővárosiak sokszor a durvaságig is elmentek, így már a 8. percben Négelét úgy lerúgták, hogy nem folytathatta tovább. Ám hiába fogyatkoztunk 10 főre, mi irányítottunk már az elejétől, sőt a 18. percben Szentes révén vezetést szereztük, majd még a félidő lefújása előtt büntetőből újabb gólt rúgtunk. A második játékrészben sem változott a kép, a 65. percben Horváth lőtt védhetetlenül a kapuba, így 3-0-ra nyertünk. Az őszi szezon megkoronázásaként 0-0-s döntetlent játszottunk az éllovas Zalaegerszeggel, így a 15. forduló után az előkelő 3. helyen álltunk.

A téli szünet előtt még két mérkőzés várt ránk. A Szombathelyi Pamut csapatát itthon 3-0-ra győztük le, majd a Pécsi VSK otthonában 3-1-re kaptunk ki.

Kicsit visszaestünk tavasszal

Győzelemmel kezdtük a tavaszt, a Szekszárdi SC-t szélorkánban, fagyos pályán fogadtuk március első keddjén. Bár a délelőtti havazás már nem látszott meg a pályán, a játékosok időnként futás helyett korcsolyáztak a jeges gyepen. A zord körülmények ellenére a 16. percben Szentes egy klasszis fejesgóllal vezetést szerezett, majd a második találatban is aktívan részt vállalt; remek passzát Horváth éles, lapos lövéssel a kapus hasa alatt vágta a hálóba, beállítva a 2-0-s végeredményt.

A folytatás sajnos gyengébben sikerült, három védelmi hibánkat kihasználva 3 gólt lőtt nekünk a Győri Vasas ETO, illetve 1-1-es döntetlent játszottunk a Dél-budai Saprtacussal és a Pécsbányatelepi Bányásszal.

A 22. fordulóban nagy küzdelemben maradtunk alul a Sztálinvárosi Vasas ellen. Már az odaút is viszontagságos volt. Hiába írtunk március 25-ét, hét kilométerre a vendéglátók pályája előtt hóakadály tornyosult, így a játékosok a buszt hátrahagyva, gyalog indultak tovább. Néhány kilométerrel arrébb a hó eltakarításra kirendelt szovjet katonák felvették a mieinket a tehergépkocsijukra, majd végül az utolsó métereket már újra a kiszabadított csapatbuszon tették meg játékosaink.
Legalább ennyire mozgalmasan alakult az első félidő is, alig 10 perccel a kezdősípszót követően megszereztük a vezetést, és két perccel később Nemes egy 11-es rúgást is kivédett. Sajnos ezt a bravúrt a 30. percben nem tudta megismételni, így kiegyenlítettek a sztálinvárosiak. A fordulást követően hiába vezettünk gyönyörű támadásokat, a befejezés nem sikerült, és 76. percben megszerezték a hazaiak a vezetést, majd alig öt perccel később újabb gólt kaptunk. Az utolsó negyedórában még egy találatra futotta, Dérfalvi kapásgóljával alakult ki a 3-2-es végeredmény.

Csak három fordulóval később sikerült újra pontot szereznünk, az Oroszlányi Bányászt itthon, Dérfalvi 75. percben szerzett góljával 1-0-ra győztük le. Ezt követően ismét kevés sikert könyvelhettünk el, így a 28. fordulóban a Nagykanizsai Bányásztól elszenvedett 3-2-es vereséget követően, már a 8. helyre csúsztunk le a tabellán. Ekkor jó ideje sérülés miatt nélkülöztük a leggólerősebb támadónkat Szentest, ami részben magyarázatod adott a sorozatos vereségre.

A hajrában sikerült javítanunk, így a 6. helyen végeztünk. Mérlegünk az első NB II-es szezonunkban: a lejátszott 36 mérkőzésből 17-et megnyertünk, volt 7 döntetlenünk és 12 vereségünk, összesen 41 pontot szeretünk. Az eredmény egyértelműen bizonyította, a csapatnak van helye a jóval erősebb NB II-es bajnokságban is.

9 Kaposvári Kinizsi SK 38 36 15 8 13 68-56 12 Bajnokok Ligája
10 Mosonmagyaróvári Timföld és Műkőrundgyári Torna Egylet 36 36 15 6 15 53-47 6 Bajnokok Ligája
11 Dél-Budai Spartacus SC 35 36 10 15 11 40-48 -8 Bajnokok Ligája
12 Pécsbányatelepi Bányász SC 31 36 10 11 15 49-58 -9 Bajnokok Ligája
13 Soproni VSE 30 36 13 4 19 69-79 -10 Bajnokok Ligája
14 Kaposvári MTE 30 36 12 6 18 64-78 -14 Bajnokok Ligája
15 Szombathelyi Pamutipar SK 30 36 11 8 17 41-63 -22 Bajnokok Ligája
16 Veszprémi Haladás SE 26 36 10 6 20 50-67 -17 Bajnokok Ligája
17 Nagykanizsai Bányász SK 23 36 8 7 21 34-87 -53 Bajnokok Ligája
18 Zalaegerszegi Dózsa SE 16 36 5 6 25 29-80 -51 Bajnokok Ligája