Szezonok

Szezonösszefoglaló

Nehezen indult a bajnokság, végül sikerült a 9. helyig feljavulnunk.

A szezonnak ismét Gábor Sándor vezetőedzővel vágtunk neki, és a csapatba több új, később meghatározó játékossá váló ember érkezett. Stabil tag lett a korábbi szezonban leigazolt fedezet, Bobori Béla, illetve érkezett hozzánk Faragó, Nagy, a védő, Kerecsényi Lajos és Szabó László. Távozott a csapattól Antal, Hujber, Kisteleki J. és Udvardi J.

Érthetetlen vereségek, bravúros győzelmek

Ebben az évben is részt vettünk a Nyári Totó kupán, igaz ezúttal mindössze öt csapat indult el, így kiemelkedőnek semmiképpen sem mondható a végeredményben megszerzett 3. helyezés.
- Váci Petőfi – Székesfehérvári Vasas 2-1 (Szőke)
- Székesfehérvári Vasas – Lombik 1-0 (Ispaics)
- Szállítók - Székesfehérvári Vasas 3-3 (Szentes 2, Fister)
- Erzsébeti VTK - Székesfehérvári Vasas 2-1 (Szőke)

A bajnokság első fordulójában a Váci Petőfi csapatához utaztunk. Hiába támadtunk az elejétől folyamatosan, nem tudtunk gól szerezni, míg a Vác az első komolyabb helyzetéből betalált, és 1-0-ra nyert. A folytatás sem sikerült, az Oroszlány otthonában 2-1-re kaptunk ki

A szezon harmadik meccse hozta az ősz legnagyobb arányú győzelmét. Az Erzsébeti VTK-t fogadtuk hazai pályán. Nagy lendülettel kezdtünk, és néhány perccel a kezdősípszó elhangzása után már 2-0-ra vezettünk. Az egész mérkőzés alatt mi irányítottunk, ráadásul a vendégeknek annyira nem ment, hogy 6-0-nál egy 11-est is kihagytak, majd az egyik játékosukat a 63. percben ki is állították. A végeredmény 7-0 lett, ebből három találatot Balogh, kettőt Szentes, és egyet-egyet Fister, illetve Kiss szereztek.

Nagy siker volt a második helyen álló Szombathelyi Haladás ellen elért 2-0-s győzelem is, ráadásul ezen a mérkőzésen szinte végig mi irányítottunk. A listavezető Mosonmagyaróvári TE otthonában azonban nem sikerült ismételnünk, 3-0-ra kaptunk ki, ami még így is szerencsésnek volt mondható, hiszen ha Tímár kapusunk nem fog ki ilyen jó napot, nagyobb arányú vereséget is szenvedhettünk volna. Ráadásul a mérkőzést követően már a tabella 13. helyére csúsztunk le.

A folytatásban jobban ment a csapatnak, 3-0-ra nyertünk a Sztálinvárosi Kohász, 4-0-ra a Pécsi BTC ellen és ugyancsak 3-0-ra az Elektromos csapata ellen.

Az utolsó fordulókban elért győzelmeknek köszönhetően feljebb léptünk a 13. helyről, és végül a középmezőnyben, a 9. pozícióban zártuk az őszt. Volt 14 pontunk, 6 győzelmünk, 2 döntetlenünk és 7 vereségünk.

Kiegyenlítettebb tavasz – jobb eredmények

A tavaszt ezúttal döntetlennel kezdtük, a Budai Spartacus otthonában 1-1-et játszottunk, majd Szűcs, Bobori és Ispaics góljaival 3-0-ra győztünk a Zalaegerszegi TE ellen. Remek, lendületes meccset játszottunk a Kőbányai Lombik otthonában, Ispaics és Szentes dupláival 4-2-re vertük meg a fővárosi csapatot.

Tavasszal nem sikerült legyőznünk a Szombathelyi Haladást. Bár az első félidőben kiegyenlített volt a küzdelem, a szünet után a hazaiak vették át az irányítást, és végül 1-0-ra győztek.

Tavasszal is voltak a kezünkből könnyelműen kiengedett mérkőzések. Az Oroszlányi Bányász ellen már 3-0-ra is vezettünk, ám a védelmünk aznap nem állt a helyzet magaslatán, végül a vendégek kiegyenlítettek, és 3-3 lett az eredmény. Négy fordulóval a vége előtt a 6. helyig sikerült felkapaszkodnunk.

A 27. fordulóban kishíján a tavasz egyik legnagyobb vereségébe futottunk bele. Az Elektromos vendégeként a félidőre mindössze 2-1-es hátrányban vonultunk, ám a folytatásban alaposan megleptek minket a hazaiak, és öt perc alatt két újabb gólt rúgtak. A 4-1-es, nem túl kedvező állásból sikerült felállnunk, és végül ugyan egyenlíteni már nem tudtunk, a 4-3 arányú vereség elfogadhatóbb volt.

A véghajrában először 4-1-re győztünk a Váci SE ellen itthon, majd a már biztos feljutó Komlói Bányász ellen kaptunk ki 2-0-ra. A szezonzárás nem sikerült szépre, a Pécsi BTC otthonában futottunk bele nagy zakóba. A félidei 3-2-es hátrányt követően a második játékrészben a pécsiek még három gólt lőttek, amire nem sikerült válaszolnunk, így 6-2-es vereséggel zártunk.

Az utolsó két fordulóban elszenvedett vereség miatt lejjebb csúsztunk a tabellán, és a 9. helyen végeztünk. A szezon mérlege: 29 pont, 10 győzelem, 9 döntetlen és 11 vereség.