Szezonok

Szezonösszefoglaló

A félidényes bajnokságban, az első NB I/B-s szezonunkban a 11. helyen végeztünk.

Mivel az MLSZ ismét átírta a játékrendszert, és áttértek a tavaszi-őszi szezonokra, 1963-ban még egy őszi bajnokság volt. A vezetőedző személye nem változott, továbbra is Mór Ede ült a kispadon. Érkezett a csapathoz: Burka Imre, Czigler Ernő, Horváth I., Jasper, Keszthelyi, Bodnár László és távozott Fister Ferenc a Vasashoz, valamint Böröcz, Kristály, Szűcs II.

A szezont a Szombathelyi Haladás elleni 3-3-as döntetlennel nyitottuk. Voltak szép győzelmeink, mint például az 5. fordulóban a Láng SK elleni, ahol már a mérkőzés kezdetétől irányítottunk, és végül Czigler duplájával, valamint Szűcs találatával 3-0-ra győztünk, ám a szezon vége felé kissé leeresztettünk.

Az ősz utolsó mérkőzésére Dunaújvárosba utaztunk, a megyei rangadót mindig nagy figyelem övezte. Amíg mi a nem túl fényes szereplést szerettük volna egy kicsit feledtetni, addig a hazaiak célja a második hely, és a Népsport Kupa elnyerése volt. Óriási iramban kezdtek a csapatok, a 7. percben pedig a Dunaújváros megszerezte a vezetést. Bő negyed óra múlva egy újabb hazai támadás kontrájából azonban már mi voltunk eredményesek, és tíz perccel később Czigler gurította be a kapuba a lesre játszó dunaújvárosi védelem mellett a labdát. Végül a félidő lefújása előtt egyenlítettek a hazaiak. A második játékrészben a játék intenzitása ugyan erősen visszaesett, ez a gólok számában nem mutatkozott meg, mi is és a dunaújvárosiak is 2-2 alkalommal voltunk eredményesek, így beállítva a 4-4-es végeredményt.

A félidényes bajnokságot 13 ponttal a 11. helyen zártuk, 4 győzelemmel, 5 döntetlennel és 6 vereséggel.