Szezonok

Szezonösszefoglaló

Az addigi legsikeresebb NB II-es szezonunkat futottuk. Ősszel elsők lettünk, ám végül a bronzig jutottunk.

A szezonban Mór Ede lett a csapat edzője, és a keretben is történt változás. Érkezett a középpályásokhoz az MTK-tól Kárász Endre, Ruppert Mihály, Szűcs II. és Kristály, illetve a csatár Janec Sándor, valamint távozott a Budapest Honvédhoz a csatár Balogh Károly, a középpályás Horváth I., a kapus Nemes, továbbá Babai I., Faragó, Gy., Kiss J., Kovács, Nagy, Samarus.

Siker a felkészülés alatt – bravúr a bajnokságban

1961 nyarán negyedik alkalommal indultunk el a Nyári Totó Kupán, és ezúttal sikerült - ugyan három ellenfél előtt – a dobogó legfelső fokán végezni.
- Székesfehérvári Vasas – Egyetértés 3-0 (Szőke 2, Kerecsényi)
- Erzsébeti VTK - Székesfehérvári Vasas 1-1 (Németh)
- Székesfehérvári Vasas – Budapesti Előre 4-1 (Szőke, Ispaics, Kristály 2)

Remekül rajtoltunk a bajnokságban, az első fordulóban 2-0-ra nyertünk a Szállítók csapata ellen, és az ötödik forduló után még veretlenül vezettük a tabellát, olyan győzelmekkel a hátunk mögött, mint a Pénzügyőr elleni 3-1, vagy a masszívan védekező Erzsébeti VTK elleni 3-0. A hatodik fordulóban egy döntetlen csúszott be, 0-0-át játszottunk a Kaposvári Kinizsi otthonában.

Az ősz első és egyetlen vereségét a 10. fordulóban szenvedtük el a BVSC ellen, igaz vitatható körülmények között. Már a mérkőzés előtti felhajtás is nagy volt, három különvonat indult a székesfehérvári szurkolókkal a Szőnyi útra, ahol közel 15 000 néző előtt léptek pályára a csapatok. Az első félidőben a hazaiak domináltak, a mi próbálkozásaink közül Kárászé volt a legveszélyesebb, de 18 méteres bombáját a budapestiek kapusa bravúrral hárította. A második félidő kiegyenlítettebb játékkal folytatódott, majd a 68. percben nagy kavarodást támadt a kapunk előtt, és a többször kipattanó labdát a BVSC csatára befejelte. Néhány perccel később 11-est kaptunk, amelyet nem sikerült értékesítenünk, bár a bírónak újra kellett volna rúgatnia, hiszen a kapus a lövés előtt elmozdult. A véghajrában folyamatosan támadtunk ugyan, de az eredményen nem sikerült változtatni, a BVSC nyert 1-0-ra.

Az őszt a tabella élén zártunk 27 ponttal. Volt 13 győzelmünk, illetve 1-1 döntetlenünk és vereségünk.

Megijedtünk az NB I-től

Talán megijedtünk kicsit, talán nem volt még a klub felkészülve az NB I-es szereplésre, de a tavaszi teljesítményünk jócskán elmaradt az őszi meneteléstől. A nyitófordulóban 3-1-re kaptunk ki a Szállítóktól itthon, majd Mosonmagyaróváron 1-0-ra veszítettünk.

A két vereséggel a Szombathely mögé, a második helyre csúsztunk a tabellán, és a harmadik tavaszi mérkőzésünkön pont a Haladást fogadtuk Sóstón. A rangadó remek iramú, izgalmas mérkőzést hozott, annak ellenére, hogy az egyetlen gól, amely végül a győzelmünket jelentette, 11-esből született. Ezzel az eredménnyel újra a dobogó legfelső fokára léptünk.

A folytatásban már nem sikerült többször visszaszereznünk az elsőséget. Az EVTK elleni 1-1-es döntetlen után, még ugyan csak egyetlen ponttal maradtunk le a Szombathelytől, a különbség fordulóról-fordulóra nőtt, míg végül öt mérkőzéssel a szezon vége előtt, a Kaposvári Dózsa otthonában lejátszott 3-3-as döntetlent követően, a harmadik helyre csúsztunk. A véghajrában 2-0-ra legyőztük a Pécsi Bányászt és 1-0-ra a Traktorgyár csapatát, ikszeltünk az Oroszlányi Bányásszal (1-1) és a Zalaegerszegi TE-vel (2-2), valamint 2-1-re kikaptunk a Budafoki MTE ellen.

Végül csak a harmadik helyet sikerült megszereznünk, mégis ez volt a klub fennállása óta elért legnagyobb sikerünk. A szezon mérlege: 39 pont 17 győzelem, 5 döntetlen, 8 vereség.