Szezonok

Szezonösszefoglaló

A második NB I/B-s szezonunkban eredményesebben, jobban játszottunk, és végül a 6. helyen zártunk.

Mór Edét a kispadon Albert József váltotta a szezonban, és több új játékos is csatlakozott a kerethez, a középpályás Dudás József, Fehér, a csatár Kékesi Csaba, a középpályás Nehéz Mihály, Szigeti. Természetesen távozók is voltak, Ádámosi, Keszthelyi és Ruppert Mihály köszönt el.

Gyűjtöttük a pontokat tavasszal

Az 1964-es szezonban a tavasz sikerült jobban, ekkor szereztük a pontjaink többségét annak ellenére, hogy igen sok döntetlenre végződő mérkőzést játszottunk. Az első meccsünkön a Dunaújvárosi Kohász ellen 1-1-re végeztünk, majd Varga József kapusbravúrjainak köszönhetően a BVSC ellen 0-0-át játszottunk, és a Szállítók ellen sem tudtunk győzni, 1-1 lett a végeredmény.

Az első vereségünket a 11. fordulóban szenvedtük el, de az igen nagyarányú volt. A Ganz-MÁVAG otthonában 5-1-re kaptunk ki. Az első győzelmünket pedig a rákövetkező fordulóban a Miskolci VSC ellen szereztük, itthon Török és Horváth III góljaival 2-0-ra nyertünk.

A tavaszi szezont a 6-7. helyen zártuk a Budafoki MTE csapatával holtversenyben. Volt 16 pontunk, 4 győzelmünk, 8 döntetlenünk és 3 vereségünk.

Kevesebb pont, több győzelem

Az Ózdi Kohász elleni 4-1-es győzelemmel nyitottuk az őszi szezont. Már a 2. percben betalálnunk, Czigler 30 méterről ívelt kapura, a labda pedig a kimozduló kapus felett be is hullott. Az első félidőben még egyenlítettek az ózdiak, de a második játékrészben már nem adtunk esélyt. A 64. percben Szigeti a 16-os sarkáról bombázott védhetetlenül, majd a kezezésért kapott 11-est Kerecsényi értékesítette, végül három perccel a lefújás előtt Ispaics talált közelről a hálóba.

A szép indulás után ismét döntetlenekkel folytattuk, a Szállítók, a Salgótarjáni Bányász, a Győri MÁV DAC és a Láng SK ellen 1-1-et, a Budafok ellen pedig 0-0-át játszottunk. Volt még két nagyarányú győzelmünk a félév során. A VM Egyetértés csapatát remek játékkal lehengereltük, és Szigeti triplájával, Czigler duplájával, valamint Ispaics találatával 6-1-re nyertünk. A Ganz-MÁVAG-ot 4-1-re vertük meg úgy, hogy az első félidő a fővárosiaké volt, és a pihenőre is az ő 1-0-s vezetésükkel vonultunk. A második játékrészben azonban Czigler kettő, Horváth III és Szigeti egy-egy gólt rúgott, így beállítva a 4-1-es eredményt.

A vereségek közül a Szombathelyi Haladás elleni emelkedik ki, ahol szinte szóhoz sem jutottunk a kilencven perc alatt, és 5-0-ra kaptunk ki. Végeredményben a 6. helyen zártunk, 30 ponttal, 8 győzelemmel 14 döntetlennel és 8 vereséggel.

MNK – hamar véget ért számunkra

A KEK kiírása arra késztette az MLSZ-t, hogy itthon is újraindítsa a kupa-küzdelmeket, így 1964-ben mi is beneveztünk. Az Ercsi Kinizsit, majd a Budapesti április 4. Vasutast is 1-0-ra legyőztük. A Budapesti HBNA csapatával 0-0-s döntetlent játszottunk, majd a 11-es párbajban pedig alulmaradtunk, így nem jutottunk a legjobb 32 közé.