A klubvezetés úgy döntött, hogy nem újítja meg Verebes József szerződését, és Csank Jánost kérték fel vezetőedzőnek. A volt szövetségi kapitányt és a váci bajnokcsapat mesterét érdekelte a lehetőség, ugyanakkor azt is bevallotta, hogy a másodosztály első hallásra nem vonzotta, de döntésekor szem előtt tartotta azt is, hogy a Videoton nem egy áltagos másodosztályú csapat.
Végül Csank június végével aláírta az egy évre szóló szerződését. Pályaedzőnek Vass Lászlót, míg kapusedzőnek Disztl Pétert kérte fel. A klub utánpótlás-szakág vezetője Jánky Miklós lett, Disztl László pedig az ifjúsági „A” csapat irányítását vette át.
Jelentős változások a keretben
Huszonhat játékossal kezdte meg a felkészülést a csapat, mind érkező, mind pedig távozó oldalon sokan voltak. Érkezett a védő Gáspár Endre és a csatár Lendvai Péter a III. Kerület FC csapatától, a középpályás Csató Sándor és a csatár Fodor Tibor a Győri ETO-tól, a kapus Németh Gábor a Haladástól, a csatár Németh Tamás a ZTE-től, a középpályás Zombori Zalán pedig a Vasas Danubius Hotelstől. Két védőt, Lévai András és Udvari Tamást igazoltunk a Váctól, de a Gázszer FC-nél kölcsönben levő középpályást, Császár Krisztiánt is visszarendelte Csank János.
Hamar biztossá vált, hogy a középpályások közül Nagy Lajos Zalaegreszegre, Kozma István és Zsivóczky Gyula Tatabányára igazol, illetve a védő Kuttor Attila is visszatér az MTK-hoz. A csatár Barva Ákos Csákváron, a védő László Csaba Bodajkon, a csatár Mikóczi Krisztián Veszprémben, a középpályás Vladan Filipovics Diósgyőrben és a szintén középpályás Máriási Zsolt, pedig osztrák alsóbb osztályú csapatban folytatta tovább. A védők közül Schindler Szabolcs és Viktor Makrickij a Gázszer FC-hez, Fésű Gábor az Ikarus-Dunafémhez, Mester Árpád pedig Siófokra igazolt, illetve távozott a Videotontól a középpályás Vladimir Petrics is.
Győztes debütálás a másodosztályban
Augusztus első napjaiban 2000 néző előtt, az Érdi Sport ellen játszotta csapatunk 1969 óta, az első NB II-es mérkőzését. Az összecsapás közepes iramú és színvonalú volt, többet támadtunk, és megérdemeltük az 1-0-s győzelmet.
A Kaposvári Rákóczi elleni mérkőzésen nehezen tudtuk feltörni a hazai védelmet, de végül 3-0-ra győztünk, így a MATÁV SC Sopron mellett mi voltunk már csak csak veretlenek, és vezettük a tabellát. Szeptember 1-én a Kecskemét érkezett a Sóstóra. Először kaptunk gólt a bajnokságban, de Csató, Waltner és Zombori góljaival így is 3-1-re nyertünk.
Október közepén léptünk pályára az üldöző MATÁV SC Sopron ellen. Mindkét együttesben sok, korábbi élvonalbeli játékos szerepelt, ám a tabellán elfoglalt helyezésünk, és ötpontos előnyünk tudatában nyugodtabban várhattuk ezt a presztízsmeccset, ami végül a kihagyott helyzetek mérkőzése lett. Két ellentétes félidőt láthatott a Sóstóra kilátogató mintegy ötezer szurkoló. Az első játékrészben a vendégek kezdeményeztek inkább, és csupán rajtuk múlott, hogy nem szereztek többgólos előnyt. A második félidőben bár gyakran pontatlanul futballoztunk, de mi voltunk fölényben, és Zombori Zalán hetedik idénybeli találata végül a győzelmet jelentette csapatunk számára.
A szezon során második alkalommal a BKV Előre otthonában vesztettünk pontot. A kontrákra alapozó budapestiek ellen nehéz volt játszani, és az 1-1-el igazságos eredmény született a negyedik helyezett elleni rangadón. Az utolsó két őszi fordulót a hirtelen jött havazás miatt tavaszra halasztotta a szövetség.
Ismét nagy volt a mozgás - jól sikerült a felkészülés
Ezen a télen az érkezők voltak kevesebben. Fehérvárra igazolt a kaposvári középpályás, Bány Tamás, a Komárom FC-től a csatár Gyurováth Sándor, az Érdi Sporttól a védő Hosnyánszky Zsolt, a Váctól a középpályás Sipeki István és az FC Brasvtól a védő Marius Cheregi.
A középpályás Horváth Csaba kölcsönszerződése lejárt, így ő visszatért az MTK-hoz. Az ugyancsak középpályás Vancsa Miklós és a védő Tóth Attila már az őszi szezon végén távozott Kecskemétre. A csatárok közül Bobory Balázs az Ikarus-Dunafém csapatánál, Róth Ferenc a ZTE-nél, Waltner Róbert pedig az Újpestnél folytatta tovább
Az első felkészülési mérkőzést az első osztály listavezetőjével, a Dunaferr SE-vel játszottuk. A házigazdák nem a legerősebb csapatukkal álltak ki, és még az is belefért, hogy Waltner Róbert büntetőt hibázzon, így is 3-1-re nyertünk. Február 4-én újra találkozott egymással a két csapat, de most már a Dunaferr teljes csapatával játszott, és meggyőző játékkal 4-0-ra nyert is.
Tíznapos edzőtáborba Hajdúszoboszlóra utaztunk, és a Hajdú Kupa egyetlen magyar csapataként a másodikak lettünk, Németh Gábort pedig a legjobb kapusnak választották meg.
Folytattunk a menetelést
Már a bajnoki rajt kezdetére kiderült, a klubot több labdarúgó is feljelentette elmarad fizetése miatt. Végül az önkormányzat segített, és előleget, valamint kölcsönt adott a klubnak, így nekifuthattunk a tavaszi szezonnak.
A Hajdúszoboszló elleni, őszről elhalasztott találkozóra már tavaszias időben került sor. Pontatlanul fociztunk a mérkőzésen, és csak időnként villantottunk fel valamit az igazi tudásunkból, végül Gyurováth és Lendvai góljaival 2-0-ra nyertünk. A 18. forduló után már 12 ponttal vezettük a tabellát a MATÁV FC Sopron előtt.
A 23. fordulóban a REAC csak negyvenöt percig volt ellenfele csapatunknak, gólzáporos második félidőt produkáltunk, és akár még több találattal is győzhettünk volna, de a 8-0-s végeredmény, így is szép volt.
Óriási várakozás előzte meg a dobogósok csatáját, ötezer néző látogatott ki az áprilisi kánikulában a Békéscsaba és a Videoton összecsapására. Az első játékrész végén több lehetőségük is akadt a vendéglátóknak, de ezek rendre kimaradtak, majd a 67. percben Fodor révén megszereztük a vezetést. A lila-fehér csapat egyre jobban elfáradt, és a befejezés előtt még egy góllal biztosítottuk be győzelmünket. A Békéscsaba aztán megóvta a mérkőzést azzal az indokkal, hogy Marius Cheregi a Gyulai Termál FC játékosa, de nem jártak sikerrel.
A tavaszi szezon első vereségét a 28. fordulóban a Szolnoki MÁV ellen szenvedtük el. A szünetben Gyurováth góljának köszönhetően még nálunk volt az előny, de a védelmi hibáinkat kíméletlenül kihasználta a Szolnok, és megérdemelt, 3-1-es győzelmet aratott.
Fullasztó melegben rangadóhoz méltó mérkőzést játszott egymással a Sopron és a Vidi. A csapatok egymás után alakították ki a gólhelyzeteket, ennek ellenére az 1-1-es döntetlennel igazságos eredmény született, pedig ha győzünk, már ekkor bebiztosítottuk volna az első osztályba való visszajutásunkat.
A BKV ellen túlságosan is az ünneplésre készült a csapat, ebből aztán görcsös játék lett, és néhányan gyengébb teljesítményt nyújtottak. A szervezetten játszó budapestiek megérdemelték az 1-1-ért járó pontot. Ám csapatunk, így is behozhatatlan előnyre tett szert, megnyerte a bajnokságot függetlenül attól, hogy még bőven volt hátra belőle.
Végül óriási fölénnyel lettünk bajnokok, a magyar profi futball történetében klubunk lett az első csapat, amely átlépte a szezon végére a százpontos határt. A lejátszott 38 mérkőzésből 32-őt megnyertünk, volt 5 döntetlenünk és mindössze egyetlen vereségünk, így 101 ponttal végeztünk.
Magyar Kupa-küzdelmek – a Veszprém állított meg
A legjobb 32 közé jutásért a csoportkörben három mérkőzést kellett lejátszanunk. A Kaposfüredi VFC-val 2-2-es, az Atomerőmű SE-vel pedig 1-1-es döntetlent játszottunk, majd 5-2-re győztünk a Royal Goldavis Hévíz ellen, és a második helyen jutottunk tovább.
A legjobb 16 közé a Veszprémen keresztül vezetett volna az út. A lelkesen, taktikusan játszó Veszprém megérdemelten győzött 1-0-ra, ezzel kiestünk, és búcsúztunk a további küzdelmektől.